BLAMAŽA CRVENE ZVEZDE U ISTANBULU! EFES DEMOLIRAO CRVENO BELE

Košarkaški klub Crvena zvezda doživio je težak poraz od Efesa rezultatom 100:55 u posljednjem kolu regularnog dijela Evrolige. Ovo je jedan od najubjedljivijih poraza ikada u Evroligi.

Utakmicu su obilježila tri isključenja. Prvo je isključen Miloš Teodosić zbog negodovanja, zatim Džouns kod Efesa i Bolomboj kod Zvezde nakon što su se sukobili poslije jednog napada.

Najefikasniji igrač na meču bio je Elajdža Brajant sa 26 poena, dok su Rokas Gedraitis, Luka Mitrović i Nemanja Nedović postigli po 11 poena za Crvenu Zvezdu. Efes je ovom pobjedom osigurao deseto mjesto na tabeli i igrat će plej-in, dok se Crvena Zvezda na najgori mogući način oprostila od ovosezonskog učešća u Evroligi.

Utakmica je bila obilježena velikim brojem izgubljenih lopti i katastrofalnim izdanjem Crvene Zvezde. Efes je dominirao tokom cijele utakmice i na kraju zasluženo slavio.

Prva četvrtina je završena vođstvom Efesa od 15:11, a tokom drugog poluvremena turski tim je povećao prednost i kontrolirao utakmicu.

Na startu treće četvrtine Efes je imao seriju koja ih je dovela do velikog vođstva od 21 poena. Crvena Zvezda je pokušavala da se vrati u utakmicu, ali nije uspjela zaustaviti nadmoć turskog tima.

Krajem četvrte četvrtine Efes je imao veliku prednost od čak 41 poena. Postojala su dva isključenja zbog sukoba na terenu, ali to nije spriječilo Efes da nastavi dominirati i na kraju slavi sa 100:55.

Ovo je bio težak poraz za Crvenu Zvezdu i veliki udarac za klub i navijače. Nadamo se da će se ekipa uskoro oporaviti od ovog poraza i pokazati bolje izdanje u budućim utakmicama.