Bogdanović ubacio 20 poena Čikagu, pa se „sukobio“ sa trenerom, Micić 13 poena

Srpski košarkaš Bogdan Bogdanović predvodio je Atlantu do pobede u utakmici protiv Čikaga sa 20 poena, ali je meč bio obeležen njegovim „sukobom“ sa trenerom Kvinom Snajderom. U finišu utakmice, Bogdanović je bacio flašicu vode na pod i ušao u raspravu sa trenerom. Ipak, nakon pobede, obojica su spustili loptu i objasnili da je sve bilo u žaru utakmice.

Na terenu, Bogdanović je imao samo jedan promašaj iz igre za 34 minuta provedenih na parketu, uz 20 poena, četiri skoka i šest asistencija. U drugim utakmicama, Vasilije Micić je postigao 13 poena, devet asistencija i dva skoka u porazu Šarlota od Bostona, dok je Aleksej Pokuševski zabeležio tri poena, četiri skoka i dve asistencije za 16 minuta igre.

Rezultati ostalih utakmica su bili: Šarlot – Boston 104:118, Detroit – Memfis 108:110, Indijana – Bruklin 133:111, Orlando – Portland 104:103, Čikago – Atlanta 101:113, Nju Orleans – Feniks 111:124.

Bogdanović je izjavio da očekuje spektakularnu utakmicu protiv SAD na Olimpijskim igrama, ali da je trenutno fokusiran na NBA sezonu i želi da je završi na što bolji način. On je naglasio da će se posle sezone posvetiti reprezentaciji i zajedno sa selektorom Pešićem i saigračima krenuti u pripreme.

Tokom ove sezone, Bogdanović prosečno postiže 17 poena po utakmici, ali izjavio je da se nada da ovo neće biti njegova najbolja sezona i da će nastaviti napredovati. Istakao je da je sezona u kojoj su igrali finale konferencije bila draža jer je bio deo ekipe koja je postigla veći broj pobeda i uspeha.

Bogdanović je također pohvalio svoj tim ističući da se trude da igraju dobro u svakoj utakmici i da im je svaka prilika za dokazivanje važna. Trenutno se nalaze u poziciji da teško mogu ispasti iz plej-ina, ali se nadaju da mogu doći do devete pozicije.

Kapiten košarkaške reprezentacije Srbije pokazao je svoju posvećenost i motivaciju za igru, te se nada da će nastaviti poboljšavati svoju igru u budućnosti.izrada: 700 znakova