Borusija Dortmund pobedila PSŽ u polufinalu Lige šampiona

Dortmund slavi veliku pobjedu protiv Paris Saint-Germaina. U prvoj polufinalnoj utakmici Lige šampiona, Borussia Dortmund je pobijedila s rezultatom 1:0, iznenadivši tako favorizirane Parižane na njihovom terenu. Ovo je peto polufinale za Borussiju Dortmund u istoriji, prvo od 2013. godine kada su, predvođeni Jürgen Kloppom, stigli do finala, gdje su izgubili od Bajerna.

Ova sezona bi mogla ponovno dovesti do finalnog susreta s Bavaricima, ali za to će Borussia Dortmund morati pobijediti u Madridu i eliminirati PSG. Unatoč prošlogodišnjim porazima od francuskog tima, Dortmund nije previše razmišljao o tome, već je usredotočio na utakmicu. Paris Saint-Germain i Borussia su se već susreli ove sezone, s tim da je PSG pobijedio na svom terenu 2:0, dok je u Dortmundu rezultat bio 1:1.

U ovoj utakmici, iako je PSG imao inicijativu u početku, Borussia Dortmund je uspjela postići gol u 35. minuti preko Filkruga. Usprkos pritisku PSG-a, Dortmund je odolio i zasluženo slavio. PSG je imao nekoliko prilika za izjednačenje, uključujući dvaput pogađanje stative, ali nisu uspijeli postići gol. Revanš utakmica će se odigrati u Parizu, gdje će PSG pokušati nadoknaditi zaostatak.

U drugom polufinalnom susretu, Bajern je odigrao 2:2 protiv Reala Madrida. Sa golovima Sanéa i Kana za Bajern te Viníciusa za Real Madrid, susret je završen bez pobjednika. Revanš utakmica je zakazana za 8. svibnja. Finale Lige šampiona održat će se 1. lipnja na stadionu Wembley u Londonu.

Borussia Dortmund je pokazala svoju snagu i odlučnost protiv PSG-a, te će sada morati obraniti svoju prednost u revanšu. PSG ni u kojem slučaju nije poražen, te imaju priliku za povrat u drugom susretu. Navijači zasigurno očekuju još uzbuđenja i iznenađenja u nastavku ovog uzbudljivog natjecanja.