Bravo, Hamade! Međedović posle velikog preokreta u drugom kolu Madrida

Srpski teniser Hamad Međedović postigao je veliki uspeh u Madridu i plasirao se u drugo kolo ovog elitnog teniskog turnira. Nakon izuzetno napetog meča, Međedović je uspeo da nadigra Amerikanca srpskog porekla Aleksandra Kovačevića rezultatom 4:6, 7:5, 6:4. Meč je trajao preko dva sata, tačnije dva sata i 22 minuta.

Ovaj rezultat je posebno značajan jer je Međedović prvi put u karijeri uspeo da se kvalifikuje za glavni žreb jednog masters turnira. Trenutno rangiran na 130. mestu na ATP listi, Međedović je svojim izvanrednim nastupom pokazao da može da se nosi sa najboljim teniserima sveta.

Prvi set meča bio je veoma izjednačen, sa obojicom igrača koji su pružali jak otpor jedan drugom. Međedović je uspeo da se drži u koraku sa Kovačevićem sve do devetog gema, kada je ovaj iskoristio svoju četvrtu brejk loptu i uspeo da osvoji set rezultatom 6:4. Borba se nastavila u drugom setu, a Međedović je od samog početka morao da se bori da sačuva svoj servis. Ipak, u 11. gemu je uspeo da napadne Kovačevićeva leđa i osvoji set nakon pete brejk lopte.

Odlučujući treći set bio je takođe veoma neizvestan, a brejkova nije bilo sve do 10. gema, kada je Međedović iskoristio priliku i stigao do tri meč lopte. Iako je Kovačević uspeo da spasi dve, nije mogao da se suprotstavi trećoj, te je srpski teniser uspešno prošao u drugo kolo. U narednoj rundi ga očekuje duel sa češkim teniserom Jiri Lehčekom, koji se trenutno nalazi na 31. mestu ATP liste.

Ovaj uspeh Srpskog tenisera u Madridu je posebno značajan jer se pridružio sunarodniku Miomiru Kecmanoviću, koji je takođe ostvario pobedu u prvom kolu ovog turnira. Srbija ima veliki razlog za ponos zbog izuzetnih rezultata svojih igrača na ovom prestižnom teniskom turniru.

Reakcije na ovaj impresivan uspeh nisu izostale, sa mnogim navijačima i teniskim stručnjacima koji su čestitali Međedoviću na hrabroj i upornoj igri. Nadamo se da će ovaj uspeh biti samo početak još većih dostignuća za talentovanog srpskog tenisera.

U zaključku, Hamad Međedović je pokazao svoju izuzetnu borbenost, talent i mentalnu snagu tokom ovog meča u Madridu. Njegov plasman u drugo kolo ovog prestižnog turnira je veliki uspeh za srpski tenis i sigurno će ga motivisati da nastavi da radi još napornije i postiže još veće rezultate u budućnosti. Srbija može biti ponosna na ovog mladog tenisera i njegovu neverovatnu borbu na terenu.