Britanski vozač F1 Noris obezbedio pol-poziciju na VN Barselone

Britanski vozač Formule 1 Lando Norris osigurao je pole position na Velikoj utrci u Barceloni, što je tek drugi put u njegovoj karijeri da će započeti neku utrku s prvog mjesta.

Norris, vozač McLaren tima, u posljednjem krugu kvalifikacija ostvario je krug od 1:11.383 i tako prestigao Nizozemca Maxa Verstappena. Vozač Red Bull Racinga bio je sporiji od Norrisa za 0.020 sekundi.

Treće mjesto u kvalifikacijama zauzeo je Britanac Lewis Hamilton u Mercedesu, koji je bio sporiji od Norrisa za 0.318 sekundi.

Velika nagrada Barcelone vozi se u nedjelju s početkom u 15 sati.

Ovo je za Norrisa druga pole position u njegovoj karijeri, a prva je bila na VN Rusije 2021. godine. Britanac je učinio ovaj uspjeh na neverovatno sočnom stazi u Kataloniji, Inače, Norris je imao sreće jer je momčad Meklarena napravila taktičku grešku i ostavila ga na stazi s istrošenim gumama, ali nisu mogli druga vozila napraviti toliko bolji krug da ga prestignu.

Norris je bio iznenađen svojim uspjehom u kvalifikacijama i iznio je: „Bilo je teško kontrolirati pritisak u ovom trenutku kada sam bio u drugom dijelu kvalifikacija. Bio sam prilično nervozan, no izdržao sam, ostao miran i uspio ostvariti ovaj opak krug. Sad trebam preokrenuti tu u radu sutrašnje utrke i nadam se da ćemo uspjeti ostvariti odličan rezultat.“

Ovim rezultatom je postao najmlađi britanski vozač do sada koji je osvojio pole position dva puta. Utrka u Španjolskoj bit će prilika za Norisa da pokaže svoj talent i borbenost na stazi.

McLaren tim se također nalazi u odličnoj formi, s obzirom na to da su prošle sezone pobijedili u trci za konstruktorsko prvenstvo. Norris je jedan od ključnih vozača u timu i njegova sjajna vozačka izvedba može dodatno ugurati McLaren u borbu za naslov najbolje momčadi.

Treba napomenuti da je ovog vikenda Meklaren poboljšao svoj automobil, što se vidjelo na samoj stazi gdje su bili puno brži od svojih konkurenata. Norrisov pole position je samo dokaz da je McLaren na dobrom putu da postane ozbiljan konkurent u borbi za naslov prvaka.

Norris će imati odličnu priliku da se bori za pobjedu u utrci u Barceloni, s obzirom na njegovu brzinu i konzistentnost tijekom sezone. On je jedan od vozača koji se ističe svojim talentom i sposobnošću da se nosi s najboljima u svijetu Formule 1.

Svi navijači su uz Norrisa, nadaju se da će osvojiti pobjedu u nedjelju i pokazati svoj potencijal na najvećoj sceni Formule 1. Bit će zanimljivo pratiti utrku u Barceloni i vidjeti hoće li Norris uspjeti osigurati još jednu pobjedu za McLaren tim.

Norris ima priliku pokazati svoju strast prema utrkama i svoju ljubav prema sportu, što će mu pomoći da postigne uspjeh u nastavku sezone. S obzirom na njegovu brzinu i talent, Norris ima sve što je potrebno da bude jedan od najboljih vozača u Formuli 1.

Očekuje se da će Norris pružiti odličnu vozačku izvedbu i pokazati svoj potencijal na stazi u Barceloni. Navijači su uz njega i nadaju se uspjehu u nedjelju, da će preuzeti vodstvo u utrci i osvojiti još jednu pobjedu za McLaren tim.

Utrka u Barceloni bit će veliki test za Norrisa i McLaren tim, ali s obzirom na njihovu brzinu i talent, očekuje se da će ostvariti dobar rezultat. Navijači su uz njih i nadaju se da će Norris osvojiti pobjedu u nedjelju i pokazati svoj potencijal u Formuli 1.