Budućnost lako pobedila Zadar

Košarkaši Budućnosti su odigrali odličnu utakmicu protiv ekipe Zadra u prvom meču četvrtfinala plej-ofa AdmiralBet ABA lige. Nakon tesnog prvog poluvremena, Budućnost je dominirala u drugom poluvremenu i uspešno zaustavila Luke Božića, MVP-a lige, koji je postigao svoje prve poene tek u 35. minutu utakmice.

Konačan rezultat utakmice bio je 100:69 u korist Budućnosti, čime su stekli prednost od 1:0 u seriji. Budućnost će imati priliku da obezbedi prolaz u polufinale u petak u dvorani „Krešimir Ćosić“.

Početak utakmice bio je u znaku Budućnosti, koja je stekla rano vođstvo zahvaljujući trojkama Andrije Slavkovića i Jogija Ferela. Iako je Zadar uspeo da preokrene rezultat tokom prvog poluvremena, Budućnost je otišla na pauzu sa šest poena prednosti, a Ferel je blistao sa ukupno 17 poena.

Ključna treća četvrtina donela je odlučujuću prednost Budućnosti. Razlika je podignuta na plus 25, a trojkama Flečera Megija dodatno uvećana. Na kraju, zabeležena je ubedljiva pobeda Budućnosti sa maksimalnih +35.

Jogi Ferel je bio najefikasniji sa 17 poena iz prvog poluvremena, dok su se istakli i Nikola Tanasković sa 15 i Megi sa 12 poena. Kenan Kamenjaš je ostvario dabl-dabl učinak sa 10 poena i 10 skokova.

Na strani Zadra, najbolji su bili Marko Ramljak sa 14 poena, Lovro Mazalin i Dario Drežnjak sa po 13 poena. Luka Božić je imao skroman učinak sa dva poena, tri skoka i šest asistencija, uz šut iz igre 1/6.

Budućnost je pokazala svoju klasu i dominaciju u prvom meču četvrtfinala plej-ofa ABA lige, dok Zadar mora da traži način da se vrati i izbori drugi meč.

U nastavku plej-ofa ABA lige očekuju se još uzbudljive utakmice i neizvesni rezultati. Budućnost će pokušati da zadrži prednost i obezbedi prolaz u polufinale, dok će Zadar tražiti način da se vrati i izbori odlučujući meč.

Pobeda Budućnosti u prvom meču četvrtfinala plej-ofa ABA lige pokazuje da su spremni za izazove i da imaju potencijal da stignu do samog kraja takmičenja. Navijači nestrpljivo očekuju nastavak takmičenja i nove pobede njihovog omiljenog tima.