Četvorka Arsenala! Ma, kakav derbi, „tobžije“ izrešetale Njukasl (VIDEO)

Arsenal je odigrao odličan meč protiv Njukasla i deklasirao ih rezultatom 4:0, dok su gosti ponovo pokazali da su daleko od forme koju su imali prošle sezone kada su uspeli da se plasiraju u Ligu šampiona.

Već u 18. minutu dogodio se autogol Botmana koji je doveo Arsenal u vođstvo od 1:0, što je dalo krila igračima domaćeg tima, dok je goste potpuno poremetilo ovako rano primljen gol.

Samo šest minuta kasnije, tačnije u 24. minutu, Martineli je asistirao, a Haverc pogodio za 2:0 i rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu domaći su igrali još bolje, propustivši nekoliko dobrih prilika na startu drugog poluvremena.

Sredinom drugog poluvremena domaćin je postigao još dva gola u roku od četiri minuta, potpuno nokautirajući goste sa severa. U 65. minutu Saka pogodio je za 3:0 na asistenciju Haverca, a samo četiri minuta kasnije Rajs je upisao asistenciju, a Kivior postigao gol za konačnih 4:0.

Do kraja utakmice gosti su uspeli da ublaže poraz, te je Vilok postigao gol za konačan rezultat od 4:1 u 84. minutu, a asistirao mu je Bern.

U ostalim mečevima 26. kola Premijer lige, Aston Vila je pobedila Notingem Forest sa 4:2, Brajton i Everton su odigrali nerešeno 1:1, Kristal Palas je bio bolji od Barnlija sa 3:0, dok je Bornmut izgubio od Mančester sitija rezultatom 0:1.

U nedelju će se odigrati meč između Vulvsa i Šefild junajteda, dok je za ponedeljak zakazan duel između Vest Hema i Brentforda. Meč između Čelsija i Totenhema odložen je, dok će se Liverpul i Luton sastati u sredu.

Fudbaleri Mančester junajteda su poraženi na svom terenu od Fulama rezultatom 2:1 u meču 26. kola Premijer lige. Pobednički gol postigao je Aleks Ivobi u sedmom minutu nadoknade vremena, šokirajući pune tribine navijača na „Old Trafordu“.

U nastavku sezone uslediće još mnogo uzbuđenja i preokreta, a timovi će se boriti za što bolje pozicije na tabeli kako bi ostvarili svoje ciljeve za ovu sezonu. Arsenal je sa ovom pobedom pokazao da ima potencijal za osvajanje bodova i može se nadati boljem plasmanu u narednim mečevima. Sa druge strane, Njukasl će morati da pronađe formu i povrati svoju igru kako bi izbegao dalje poraze i ostvario bolje rezultate.