CRNOGORCI SE OBRUKALI ZA SVE PARE! FUDBAL IM JE SPAO NA NAJNIŽE GRANE: Dečić RAZBIJEN od anonimusa

Crnogorski fudbal se suočava s teškim vremenima na europskoj sceni, a nedavni poraz Dečića od TNS-a u kvalifikacijama za Ligu prvaka samo je dodatna potvrda toga. S trenutačnim 53. mjestom od 55 zemalja članica UEFA po koeficijentu, crnogorski fudbal ide prema dnu. U prvom kolu kvalifikacija za Ligu prvaka, Dečić je pretrpio poraz od TNS-a rezultatom 3:0. TNS je poveo već u 4. minuti, udvostručio prednost prije pola sata igre, a treći gol postigao u 39. minuti. Iako je drugo poluvrijeme bilo izjednačenije, Dečić nije uspio postići gol, ostavljajući Velšane s velikom prednošću pred revanš u Crnoj Gori.

Uz poraz Dečića, ostale utakmice kvalifikacija za Ligu prvaka donijele su nekoliko iznenađenja. Panevežis iz Litve je senzacionalno pobijedio Helsinkija iz Finske s 3:0 kod kuće, dok je Linkoln iz Gibraltara slavio u gostima protiv Hamruna s Malte rezultatom 2:1. Također, ekipa Baljkana s tzv. Kosova pobijedila je UE Santa Colomu iz Andore 2:1 u gostima.

Poraz Dečića od TNS-a samo dodatno ističe izazove s kojima se crnogorski fudbal suočava na europskoj sceni. S tek dva tima iza sebe po UEFA koeficijentu, pitanje je kakva je budućnost crnogorskog fudbala uopće. Situacija je zabrinjavajuća, a potrebne su hitne promjene i ulaganja kako bi se stanje popravilo i kako bi crnogorski fudbal mogao ponovno zauzeti svoje mjesto na europskoj sceni.