Crvena zvezda odigrala nerešeno protiv Mladosti iz Lučana

Fudbaleri Crvene zvezde su odigrali nerešeno protiv lučanske Mladosti 2:2 u drugom kolu Mozzart Bet Superlige Srbije. Aktuelni šampion je nastavio niz nepobedivosti na stadionu „Rajko Mitić“ u nacionalnom prvenstvu. Klub iz Ljutice Bogdana nije poražen na domaćem terenu u poslednjih 135 utakmica, još od aprila 2017. godine.

Crveno-beli su sporije ušli u meč, dok su gosti iskoristili svoje prilike. Ibrahim Mame Endiaj je doveo Mladost u vođstvo, dok je Nikola Ćirković povećao prednost pre odlaska na odmor. Ekipa Vladana Milojevića je imala nekoliko šansi u prvom poluvremenu, ali je golman gostiju Saša Stamenković bio nepremostiva prepreka.

U drugom poluvremenu, Crvena zvezda je preuzela inicijativu. Mladost nije uspela ni da zapreti. Crveno-beli su stvarali prilike, ali je Stamenković bio sjajan. Lučanci su ostali sa desetoricom igrača na terenu u 68. minuti, kada je Uroš Ljubomirac dobio crveni karton.

Bruno Duarte, Aleksandar Katai i Šerif Endiaj su imali prilike, ali je golman Mladosti odolevao sve do 85. minuta kada je Duarte postigao gol. Brazilac je asistirao Endiaju za izjednačenje u 91. minuti.

Crveno-beli su imali šanse za preokret u nadoknadi vremena, ali Mladost je izdržala pritisak i osvojila bod.

U ostalim utakmicama drugog kola Mozzart Bet Superlige Srbije, Partizan je pobedio Jedinstvo 4:0, Železničar je remizirao 1:1 sa Napretkom.

U nedelju su na programu utakmice Radnički Niš – TSC i Spartak – Čukarički, dok se u ponedeljak sastaju OFK Beograd i Tekstilac. Utakmice Vojvodina – Novi Pazar i IMT – Radnički Kragujevac su odložene.

Crvena zvezda i dalje želi da odbrani titulu i zadrži niz nepobedivosti na svom stadionu. Naredni meč će biti prilika da se vrate na pobednički put i približe osvajanju još jedne titule. Posle nerešenog ishoda protiv Mladosti, ekipa Vladana Milojevića treba da analizira svoje greške i pripremi se za sledeći izazov.