Crvena zvezda protiv Baskonije

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u Beogradskoj areni od Baskonije rezultatom 91:90. Ključan momenat bila je treća četvrtina gde je apsolutno dominirao Markus Hauard, koji je ubacio 17 od ukupno 32 poena. Zvezda je dobro otvorila meč, na poluvremenu su crveno beli imali +9, ali je onda na scenu stupio Hauard. U trećoj četvrtini šutirao je 7/10 za tri, a tu deonicu Baskonija je dobila sa 26:10. Posle toga Zvezda je uspela da se vrati, ali na kraju je uz zvuk sirene bila poražena.

Kod pobednika apsolutni heroj je Markus Hauard sa 32 poena, Vanja Marinković je dodao 18, dok je Čima Moneke imao dabl-dabl učinak od 13 poena i 12 skokova! Kod Zvezde, Jago je blistao sa 26 poena, Rokas Gedraitis je ubacio 13, dok je najnovije pojačanje Dževonte Smart imao dobar učinak od 11 poena, 3 skoka i 2 asistencije.

Uživo sa utakmice se prenosila atmosfera u areni i koreografija navijača Crvene zvezde. Međutim, pre utakmice je održan minut ćutanja za velikog Dejana Milojevića. Na samom početku utakmice, prvi napad imala je Zvezda.

U prvih nekoliko minuta utakmice, Zvezda je imala vođstvo, predvođena odličnom igrom Jaga Dos Santosa i Markusa Hauarda. Međutim, Baskonija je uspela da se vrati u igru uz nekoliko sjajnih poteza Hauarda i Vanje Marinkovića.

U drugoj četvrtini, Zvezda je ponovo preuzela kontrolu nad utakmicom, uz nekoliko trojki Branka Lazića i Dževontea Smarta. Na poluvremenu je rezultat bio 52:43 za crveno-bele.

Međutim, treća četvrtina bila je ključni trenutak utakmice, kada je Markus Hauard postigao 17 poena i vratio Baskoniju u igru. Baskonija je uspela da preokrene rezultat i zadrži vođstvo do kraja utakmice, iako je Zvezda pokušavala da se vrati u poslednjoj četvrtini.

Na kraju, rezultat je bio 91:90 za Baskoniju, koja sada ima skor 12-10, dok je Zvezda na skoru 9-13. Ovo je bio težak poraz za Zvezdu, koja će sada morati da se fokusira na naredne utakmice kako bi se vratila na pobednički put.