Crvena zvezda savladala Čukarički i proslavila titulu

Fudbaleri Crvene zvezde su osvojili sedmu uzastopnu titulu

Fudbaleri Crvene zvezde su trijumfom nad Čukaričkim 4:1 u poslednjem plej-ofa Mozzart Bet Superlige Srbije proslavili sedmu uzastopnu sampionsku titulu i cetvrtu uzastopnu duplu krunu. Pre pocetka utakmice, Vladan Milojevicu je urucena nagrada za 200 utakmica na klupi sampiona Srbije.

Iako je preko 25 hiljada navijaca doslo do proslave sedmu uzastopnu titulu, nije zurka lepo zapocela na stadionu „Rajko Mitic“. Viktor Rogan je u 16. minutu doneo prednost gostima sa Banovog brda. Crveno-beli su nakon toga diktirali tempo igre i u 32. minutu preko Petera Olajinka stigli do izjednacenja. Domacin je pred kraj poluvremena i preokrenuo na 2:1, ali je pogodak Nasera Djige poništen zbog ofsajd pozicije.

Izabranici Vladana Milojevica su odlicno zapoceli drugo poluvreme. Uros Sremcevic je vec na startu imao priliku da donese vodjstvo, ali je Lazar Kalicanin odbranio njegov pokusaj. Ipak, golman „brdjana“ nije mogao da zaustavi šut Olajinka u 55. minutu, te je Nigerijac doneo preokret Crvenoj zvezdi.

Sredinom drugog dela igre, Milojevic je odlucio da izvadi iz igre Aleksandra Dragovica koji je dobio ovacije od navijaca u poslednjoj utakmici u crveno-belom dresu.

Nakon toga je usledio period nešto bolje igre gostiju, ali je Omri Glazer upisao dve odlicne intervencije. Kako Čukarički nije iskoristio prilike, stigla je kazna u vidu primljenog gola.

Gelor Kanga je uputio centarsut iz kornera, a nakon gužve u kaznenom prostoru, najsnalazljiviji je bio Naser Djiga. Crvena zvezda je do kraja utakmica stigla i do ubedljivijeg trijumfa jer se u 90. minutu u strelce upisao Žan Filip Kraso. Reprezentativac Obale Slonovace je tako potvrdio pobedu domacina i postavio je konacan rezultat na mecu.

U borbi za titulu, tim Crvene zvezde je pokazao svoju snagu i kvalitet te se okitio sa sedmom uzastopnom titulom. Ovom pobedom su zavrsili sezonu na najbolji moguci nacin i proslavili su sa svojim navijacima koji su ih podrzavali tokom cele sezone. Sampionat je bio vrlo uzbudljiv i pun preokreta, ali su fudbaleri Crvene zvezde pokazali da su najbolji i najkvalitetniji tim u ligi.

Vladan Milojevic, trener Crvene zvezde, je bio veoma zadovoljan ostvarenim uspehom i izlazak tima na teren. On je istakao da je ovo bila sezona puna izazova i da su se fudbaleri borili do samog kraja. Milojevic je istakao da je ponosan na svoj tim i na njihovu posvecenost i rad tokom cele sezone.

S druge strane, trener Čukaričkog je priznao poraz i cestitao Crvenoj zvezdi na osvojenoj tituli. On je istakao da je njegov tim dao sve od sebe, ali da nisu uspeli da pariraju kvalitetu i snazi sampiona. Ipak, istakao je da je ponosan na svoje igrace i da ce nastaviti da se bore i nadaju se boljim rezultatima u narednoj sezoni.

Nakon osvajanja titule, fudbaleri Crvene zvezde su proslavili svoj uspeh sa navijacima na stadionu i u gradu. Bila je to velika proslava i atmosfera je bila neverovatna. Navijaci su pokazali svoju ljubav i podrsku timu i bili su presrecni zbog osvojene titule. Fudbaleri su uzivali u trenucima proslave i slavlja sa svojim navijacima.

Sedma uzastopna titula je veliki uspeh za Crvenu zvezdu i potvrda dominacije u domacem prvenstvu. Ovo je bio jos jedan korak ka ostvarenju njihovih ciljeva i velike ambicije. Fudbaleri su pokazali svoj kvalitet, snagu i posvecenost tokom cele sezone i zasluzeno su osvojili titulu. Sada im predstoji nova sezona i nove borbe, ali su sigurni da ce nastaviti da se bore za nove uspehe i trofeje.