Crvena zvezda savladala Partizan

Crvena zvezda je uzbudljivoj utakmici savladala ekipu Partizana rezultatom 85:82 u prvom meču finalne serije ABA lige. Utakmica je odigrana pred punom halom „Aleksandar Nikolić“, a Crvena zvezda je opravdala ulogu favorita.

Najefikasniji u redovima Crvene zvezde bio je Jago Dos Santos sa 18 poena i šest asistencija, dok ga je pratio Luka Mitrović sa 14 poena. Na drugoj strani, najbolji igrač Partizana bio je Džejms Naneli sa 27 poena, dok je Kevin Panter postigao 13 poena.

Naredni meč finalne serije igra se već u sredu, a domaćin će ponovo biti Crvena zvezda.

Utakmica je imala dramatičnu završnicu, sa velikim preokretima i uzbuđenjima tokom cele utakmice. Partizan je vodio u pojedinim trenucima, ali je Crvena zvezda uspela da se vrati i na kraju odnese pobedu.

U prvih nekoliko minuta utakmice, Partizan je imao prednost, ali je Crvena zvezda brzo izjednačila rezultat. U drugoj četvrtini obe ekipe su se izmenjivale u vođstvu, da bi se na poluvreme otišlo rezultatom 39:39.

U trećoj četvrtini, Crvena zvezda je uspela da stvori prednost od 61:53, ali je Partizan uspeo da se vrati i izjednači rezultat. U poslednjoj četvrtini, Partizan je preokrenuo rezultat i ušao u poslednje minute meča sa prednošću od 78:76.

Ipak, Crvena zvezda je uspela da se vrati i preokrene rezultat u svoju korist, zahvaljujući sjajnim individulanim potezima i timskoj igri. Na kraju, Crvena zvezda je slavila sa 85:82 i povela 1:0 u finalnoj seriji.

Naredni meč biće odigran već u sredu, a očekuje se još jedna uzbudljiva utakmica između ova dva velika rivala. Navijači su već uveliko uzbuđeni zbog narednog susreta, koji će doneti novu dozu neizvesnosti i uzbuđenja.

Crvena zvezda je pokazala svoju kvalitetu i borbenost u prvom meču finalne serije, ali Partizan sigurno neće odustati bez borbe. Očekuje se još jedna neizvesna utakmica u sredu, koja će doneti nove emocije i tenziju među navijačima.

ABA liga je i ove sezone pokazala svoju atraktivnost i kvalitet, a finalna serija između Crvene zvezde i Partizana samo je potvrdila da su ovi timovi najbolji u regionu. Navijači već sa nestrpljenjem očekuju naredni meč i nadaju se da će njihov omiljeni tim odneti pobedu.