Crveno-beli na pogon KLINACA slavili nad Mađarima!

Stefan Milosavljević аватар

Crvena zvezda je prošla kroz još jednu pripremnu utakmicu protiv mađarskog tima Zalaegerseg. Crveno-beli su zabeležili drugu pobedu na pripremama minimalnim rezultatom 1:0, nakon što je Jovan Šljivić postigao pogodak u 25. minutu, koristeći centaršut Radojevića. Iako je postojala mogućnost za više golova s obzirom na broj šansi na obe strane, timovi su očigledno i dalje „tuše“ formu za nastavak sezone.

Ova pobeda znači dosta za Vladana Milojevića, s obzirom na to da je imao priliku da vidi sve igrače u akciji. Sledeći rival za Crvenu zvezdu je subotički Spartak, a utakmica će biti odigrana za četiri dana.

Tokom prvog poluvremena postava koju je odabrao trener Vladan Milojević obuhvatala je igrače poput Popovića, Nikolića, Dragovića, Spajića, Radojevića, Mijailovića, Kange, Šljivića, Mitrovića, Olajinke i Ndiaje. Crvena zvezda je prethodno pobedila Hloraku sa 3:2 (1:2) nakon preokreta, uz gol Nikole Kneževića u 89. minutu. S obzirom na boravak na Kipru, crveno-beli će odigrati pet pripremnih utakmica, a generalna proba je zakazana za 1. februar protiv jermenskog Ararata.

Uz Zalaegerseg, Crvena zvezda će se susresti sa Hlorakom, Spartakom Suboticom i Mladosti Lučani, a raspored izgleda ovako: 17. januar Crvena zvezda – Hloraka, 20. januar Crvena zvezda – Zalaegerseg, 24. januar Crvena zvezda – Spartak Subotica, 28. januar Crvena zvezda – Mladost Lučani.

S obzirom da je Crvena zvezda prvi put na Kipru, ovo predstavlja odličnu priliku za trenera i igrače da se pripreme za nastavak sezone. Očekuje se da će ovi pripremni mečevi pomoći ekipi da usavrši taktiku i formu pre početka prvenstva. Jedva čekamo da vidimo kako će se crveno-beli pokazati u predstojećim utakmicama i nadamo se da će pripreme biti uspešne.