Crveno-beli siloviti u Podgorici za plasman u polufinale!

Košarkaši Crvene zvezde uspješno su se plasirali u polufinale plej-offa ABA lige nakon što su s dva uzastopna trijumfa eliminirali ekipu SC Derbija. U sinoćnjoj utakmici u „Morači“, šampioni Srbije su slavili rezultatom 92:77, a najbolji strijelac ekipe bio je Jago dos Santos sa 17 poena, dok je Mario Drežnjak ubacio 19 poena za „studente“.

Već od samog početka utakmice bilo je jasno da crveno-beli ozbiljno pristupaju ovoj utakmici. Zvezda je povela serijom od 6:0, a nakon trojke Gedraitisa, vodili su 13:5. Poseban momenat dogodio se kada je mladi Nikola Topić, nakon tri i po mjeseca pauze zbog povrede, vratio se na teren. Zvezda je nastavila s dobrom igrom i povela sa 22:10 nakon koša Nedovića. Trojka Teodosića u zadnjim sekundama prve četvrtine donijela je Zvezdi prednost od 29:12.

Drugom četvrtinom nastavila je dominacija Crvene zvezde, pa su poveli s 35:14. Ipak, SC Derbi je uspio smanjiti zaostatak na 42:30, no Zvezda je otišla na poluvrijeme s vodstvom od 57:34. Nedović i Gedraitis bili su ključni igrači u tim trenucima.

U drugom poluvremenu Zvezda je nastavila s dobrom igrom, te su održavali veliku prednost. Domaći tim je uspio smanjiti na 65:49, no Zvezda se brzo vratila u ritam. Tompkins i Teodosić bili su nezaustavljivi, te su odnijeli pobjedu s 92:77. U slučaju pobjede u sljedećem meču, Zvezda bi se plasirala u polufinale gdje ih čeka ekipa Mega.

Crvena zvezda nikad nije izgubila od Studentskog centra, a najuvjerljiviju pobjedu ostvarila je 2021. godine rezultatom 99:67. Sada ih očekuje dvomeč sa Megom u polufinalu, dok su već s dva uzastopna trijumfa pokazali svoju snagu i kvalitetu.