Čudo u Grupi F: Gruzija srušila Portugal za osminu finala

Fudbaleri Gruzije napravili su senzacionalan uspjeh večeras kada su sa 2:0 pobijedili Portugal u trećem kolu Grupe F na Evropskom prvenstvu. Ovo je bio prvi trijumf Gruzije na EP-u što ih je odvelo do istorijskog plasmana u osminu finala.

Žorž Mikautadze je već u drugom minutu meča sjajno asistirao Hviču Kvarcakeliju koji je savladao golmana Portugala Dioga Kostu i postigao peti najbrži gol u istoriji EP-a. Portugalci su pokušavali da se vrate u igru, ali su ostavljali praznine u odbrani koje su Gruzijci iskoristili da u nekoliko navrata budu blizu povećanja prednosti.

Konačno, u 57. minutu, Gruzija je udvostručila prednost golom iz penala koji je sigurno realizovao Mikautadze. Portugalci nisu uspjeli da postignu gol, pa su poraženi od Gruzije koja je upisala svoju prvu pobjedu na EP-u i plasirala se u osminu finala.

U drugom meču Grupe F, Česi su poraženi od Turske rezultatom 1:2, što im nije bilo dovoljno za prolazak u narednu fazu takmičenja. Nakon ovih rezultata, Portugal je zauzeo prvo mjesto sa šest bodova, slijedi Turska sa četiri, Gruzija također sa četiri, dok su Česi ostali na dva boda i završili takmičenje na EP-u.

Očekuje nas uzbudljiv završetak Grupe F i borba za plasman u narednu rundu takmičenja. Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, kao i na X nalogu kako biste bili u toku sa najnovijim informacijama o Evropskom prvenstvu u fudbalu.