Da li su reči kapitena dokaz da nešto ne valja u hrvatskoj reprezentaciji?

Fudbalske reprezentacije Hrvatske i Albanije odigrale su meč u sklopu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, koji je završen rezultatom 2:2. Kapiten Hrvatske, Luka Modrić, nije bio previše raspoložen za razgovor sa medijima nakon utakmice. Modrić je istakao da su igrali dobro do poslednjih pet minuta, kada su se iz nepoznatih razloga povukli i dopustili Albaniji da stvori nekoliko prilika i postigne golove.

Modrić je naglasio da Hrvatska sada mora pobijediti Italiju, iako ni to ne garantuje prolaz dalje u turniru. Istakao je da moraju igrati još bolje nego protiv Albanije, jer je Italija jaka reprezentacija koja je dobro organizirana. Modrić nije mogao da objasni zašto je ekipa promijenila način igre u posljednjim minutama meča, što dovodi u pitanje stabilnost hrvatske reprezentacije.

Pred Hrvatskom je težak put u posljednjem kolu kvalifikacija, gdje čak i uz pobjedu postoji šansa da ispadnu, ali isto tako mogu završiti i kao prvaci grupe. Ostaje da se vidi kako će se ekipa nositi sa pritiskom u narednim utakmicama i da li će uspjeti da ostvare rezultat koji im je potreban za prolazak u daljnju fazu takmičenja.

Na kraju, Modrić je pozvao navijače da podrže reprezentaciju u narednim utakmicama, ističući da je njihova podrška ključna za uspjeh ekipe. Svi navijači se nadaju da će Hrvatska pokazati svoj pravi potencijal i ostvariti željene rezultate u preostalim kvalifikacionim utakmicama.