DELFINI PREOKRETOM „UDAVILI“ AMERE ZA PRVO MESTO U GRUPI! Srbija OTIŠLA na Olimpijske igre!

Vaterpolo reprezentacija Srbije završila je grupnu fazu Svetskog prvenstva sa maksimalnim učinkom, a takođe i direktnim plasmanom u četvrtfinale takmičenja, ali i na Olimpijske igre u Parizu.

U prvom kolu, „delfini“ su bili ubedljivi protiv Japana sa rezultatom 17:10, a u drugom kolu su savladali Crnu Goru sa osam golova razlike, 14:6. Treći meč su odigrali protiv Sjedinjenih Američkih Država (SAD), koji su završili sa 14:12 u korist Srbije.

Međutim, početak utakmice protiv SAD-a nije obećavao ovakav kraj, naročito jer su Amerikanci na poluvremenu imali dva gola prednosti (7:5). Međutim, početak drugog poluvremena bio je presudan za „delfine“. Najbolji centar današnjice, Ben Halok, isključen je, a tim je zatim uspeo da napravi preokret i izjednači rezultat. Usledila su šest vezanih golova Srbije, koji su na kraju doneli pobedu i plasman u četvrtfinale.

Najefikasniji u sastavu Srbije bili su Dušan Mandić, Đorđe Vučinić i Nikola Jakšić sa po tri gola. Vaterpolisti SAD-a istakli su se Maks Irving takođe sa tri postignuta pogotka.

Tako su izabranici Uroša Stevanovića uspeli da ostvare glavni cilj – plasman na Olimpijske igre u Parizu.

Svetsko prvenstvo u vaterpolu, koje se ove godine održava u Dohi, pružilo je priliku i mladim igračima, koji su uspešno nastupali na terenu, pomažući timu da postigne rezultate.

Srbija je završila prvu fazu takmičenja sa tri pobede, a sada je fokus stavljen na četvrtfinale i borbu za dalji plasman na Svetskom prvenstvu.

U nastavku takmičenja, očekuje se još uzbuđenja, ali Srbija, sa svojim maksimalnim učinkom u grupnoj fazi, može da bude izuzetno samouverena. Navijači su ponosni na „delfine“ i sa nestrpljenjem očekuju naredne mečeve na Svetskom prvenstvu.