Denis Undav vodio Nemačku do pobede u Zenici (VIDEO)

Fudbaleri Nemačke su pobedili Bosnu i Hercegovinu rezultatom 2:1 u Zenici u trećem kolu A divizije Lige nacija. „Pancerima“ je trebalo pola sata da probiju odbranu protivnika, a onda su postigli dva gola u razmaku od šest minuta. Denis Undav je bio strelac oba gola. Igrač iz Štutgarta je prvo savladao Nikolu Vasilja u 30. minutu, a zatim je duplirao prednost u 36. minutu. Undav je imao priliku za het-trik, ali mu je gol u 58. minutu poništen zbog ofsajda. Edin Džeko je dao nadu Bosni i Hercegovini u 71. minutu kada je postigao gol na asistenciju Benjamina Tahirovića. Ipak, rezultat se nije promenio do kraja utakmice, pa je Nemačka zabeležila drugu pobedu u Ligi nacija, dok je tim Sergeja Barbareza doživeo drugi poraz. Nemačka je prva u grupi 3 sa sedam bodova, dok je Holandija druga sa pet, Mađarska ima dva, a BiH jedan bod.

Liga nacija, 3. kolo – rezultati:
A divizija, grupa 3
BiH – Nemačka 1:2 (0:2) (Džeko 71 – Undav 30, 36)
Mađarska – Holandija 1:1 (1:0) (Salai 32 – Damfris 83)

B divizija, grupa 1
Češka – Albanija 2:0 (1:0) (Čori 3, 63)
Ukrajina – Gruzija 1:0 (1:0) (Mudrik 35)

Grupa 4
Turska – Crna Gora 1:0 (0:0) (Kahveči 69)
Island – Vels 2:2 (0:2) (Tomason 69, Vord 72 ag – Džonson 11, Vilson 29)

C divizija, grupa 1
Estonija – Azerbejdžan 3:1 (2:1) (Jakovlev 32, Sinavski 45+2, Šein 71 – Bajramov 45+1 pen)
Slovačka – Švedska 2:2 (1:2) (Strelec 45, 72 – Ajari 25, Sema 32)

Posetioci stadiona Đuzepe Meaca su uživali u spektaklu dan pred meč Lige šampiona između Intera i Crvene Zvezde. Takođe, knjiga „Novak, pariske priče“ je izazvala veliku pažnju, pružajući čitaocima uvid u život slavnog tenisera. Na 320 stranica, ilustrovanih fotografijama, predstavljen je Novak Đoković na jedan potpuno novi način.