ĐERE DERE: Laslo pobedio Čilića!

Srpski teniser Laslo Đere pobedio je Marina Čilića na turniru u Buenos Ajresu. Meč je bio vrlo neizvestan, a Đere je uspeo da preokrene rezultat i pobedi sa 2:1(4:6, 6:3, 6:0).

Već od početka meča mogao se videti dobar i neizvestan tenis. U prvom setu nije bilo brejkova do samog kraja, kada je Čilić uspeo da iskoristi koncentracijski pad Đerea i osvoji set. Međutim, u nastavku meča, Đere je igrao mnogo bolje.
U petom gemu prvog seta, Đere je uspeo da napravi brejk i potvrdi ga za vođstvo. Potom je napravio još jedan brejk za 6:3 i izjednačenje u setovima.

Nakon toga, bilo je jasno da će Đere izaći kao pobednik ovog meča. Uspeo je da poveže gem za gemom u trećem setu, dok je igra Čilića bila potpuno razbijena.
Poslednji set je Đere dobio sa nulom i potvrdio plasman u sledeću rundu.

Njega u osmini finala očekuje meč sa boljim iz duela Andrea Vavasori – Tijago Sebot Vajld, a u eventualnom četvrtfinalu bi mogao da ukrsti koplja sa Karlosom Alkarazom, koji je prvi nosilac na ovom turniru.

Đere je nedavno imao loš rezultat sa Dejvis kup reprezentacijom Srbije od Slovačke rezultatom 4:0, ali je Lasla mučila povreda noge zbog koje nije mogao da pruži svoj maksimum. Ovo je svakako lep rezultat i znak da bi ovo konačno mogla da bude sezona kada će napraviti ozbiljniji proboj u sam vrh svetskog tenisa.