Dinamo posle dugo vremena na tronu u Hrvatskoj, a evo zašto delije strahuju od toga!

Lokomotiva Zagreb ostvarila je pobedu nad Rijekom rezultatom 3:1, čime je Rijeka izgubila vodeću poziciju na tabeli. Dinamo sada zauzima lidersku poziciju sa bodom više od Rijeke, četiri kola pre kraja šampionata Hrvatske. Gol Mudražije je poništen nakon VAR provere zbog ofsajda, ali je isti igrač uspeo da postigne gol i donese prednost domaćinu. Lokomotiva je vodila sa 2:0 kada je Rijeka uspela da smanji na 2:1 golom Obregona u 67. minutu, ali je konačan rezultat postavljen u šestom minutu nadoknade drugim golom Šotičeka.

Nakon ove utakmice, Dinamo se popeo na lidersku poziciju Hrvatske lige sa bodom više u odnosu na Rijeku. Sledeći važan meč će biti između ova dva tima petog maja, koji će biti odlučujući za titulu. Rijeka će na svom terenu imati priliku da prekine dugogodišnju dominaciju Dinama pobedom u direktnom sukobu.

Rijeka je danas izgubila od Lokomotive, što nije dobro za Crvenu zvezdu jer su im potrebni određeni rezultati kako bi direktno obezbedili mesto u Ligi šampiona. Delije će morati da navijaju za Rijeku naredne nedelje na Rujevici, jer je potrebno da se još nekoliko stvari poklopi kako bi se to dogodilo. Dinamo sada ima veće šanse da postane prvak Hrvatske, što dodatno komplikuje situaciju za Crvenu zvezdu.

U finalu Kupa Hrvatske, ova dva tima će odigrati još dva meča. Prvi meč će biti odigran 15. maja, a drugi 22. maja, pri čemu će Dinamo biti domaćin u prvom meču, dok će Rijeka biti domaćin u drugom.

Očekuje se da će naredni meč između Dinama i Rijeke biti veoma važan za oba tima, jer će odlučiti o tituli u ovogodišnjem šampionatu Hrvatske. Navijači i ljubitelji fudbala sa nestrpljenjem očekuju ovu utakmicu koja će biti puna uzbuđenja i neizvesnosti.