Djokovic beats Alcaraz in historic final to win Olympic gold

Srpski tenisač Novak Đoković osvojio je zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Parizu nakon pobjede od 7-6 (7-3), 7-6 (7-2) nad Španjolcem Carlosom Alcarazom u finalu muškog singla u nedjelju poslijepodne.

Đoković je svoju prvu olimpijsku zlatnu medalju osvojio nakon dva sata i 52 minute igre te sada ima 4-3 prednost u međusobnim dvobojima protiv Alcaraza.

Ovo je druga medalja za Srbiju na Olimpijskim igrama u Parizu.

Pobjeda nad Alcarazom u finalu u Parizu čini Đokovića, koji je osvojio turnir bez izgubljenog seta, najstarijim olimpijskim prvaku u teniskom singlu.

37-godišnji Srbin, koji je sudjelovao na čak pet Olimpijskih igara, također je osvojio broncu u Pekingu 2008. godine.

„Ne znam što reći… Potpuno sam šokiran emocijama i svime. Cilj osiguravanja medalje za Srbiju, ulazak u finale, ostvaren je. To je nešto što nisam uspio napraviti na svojim prva četiri Olimpijade. Svi su željeli da idem po zlato i ja sam to želio, te sam danas to i ostvario. Mislim da mi je plasman u finale pomogao da budem malo opušteniji u meču,“ rekao je Đoković za RTS nakon finala.