Đoković protiv Muzetija za finale

Italijanski teniser Lorenco Muzeti ostvario je veliki uspjeh na ovogodišnjem Wimbledonu plasiravši se u polufinale nakon pobjede nad Amerikancem Tejlorom Fricom rezultatom 3:6, 7:6 (7:5), 6:2, 3:6, 6:1. U ovom napetom četvrtfinalnom meču koji je trajao tri sata i 31 minutu, Muzeti je uspio nadigrati 12. igrača na ATP listi.

Fric je uspio osvojiti prvi set uz jedan brejk, dok je u drugom setu viđen po jedan brejk s obje strane. Muzeti je uspio dobiti taj-brejk i izjednačio rezultat na 1:1 u setovima. U trećem setu, Italijan je bio uspješniji te je dva puta oduzeo servis Fricu. Amerikanac je uspio izjednačiti na 2:2 u setovima nakon što je napravio brejk u četvrtom setu pri rezultatu 5:3. Muzeti je ipak uspio osvojiti peti set s dva napravljena brejka.

Ovim plasmanom u polufinale, Muzeti je postigao najveći uspjeh u svojoj karijeri na Grand Slam turnirima. U petak će se suočiti s Novakom Đokovićem, koji je danas u četvrtfinalu dobio WO pobjedu nad Australijancem Aleksom de Minorem. Đoković i Muzeti su odigrali šest međusobnih mečeva do sada, pri čemu je srpski teniser slavio pet puta.

Nakon ovog velikog uspjeha na Wimbledonu, očekuje se da će Muzeti dati sve od sebe u polufinalnom meču protiv Đokovića te pokušati iznenaditi favorita turnira. S obzirom na svoje dosadašnje rezultate i borbeni duh koji je pokazao tijekom ovog turnira, Muzeti definitivno ima šanse za iznenađenje i može pružiti odličan otpor srpskom teniskom asu.

Očekuje se da će polufinalni meč između Muzetija i Đokovića biti vrlo zanimljiv i napet, te će mnogi ljubitelji tenisa s nestrpljenjem pratiti razvoj situacije na terenu. Svaki poen će biti važan u ovom duelu između mladog talentiranog tenisera i iskusnog svjetskog broja jedan.

Na kraju, ostaje nam samo čekati petak kada će se odigrati polufinalni meč između Lorenca Muzetija i Novaka Đokovića i vidjeti tko će se plasirati u veliko finale ovogodišnjeg Wimbledon turnira. S obzirom na uzbuđenje koje je Muzeti donio svojim nastupima do sada, očekuje se vrlo zanimljiv dvoboj između ova dva tenisera. Navijači tenisa definitivno imaju mnogo toga za što biti uzbuđeni i nestrpljivi u narednim danima dok se bliži kraj ovog velikog teniskog turnira.