Đoković rutinskom pobjedom započeo Rolan Garos

Najbolji teniser svijeta, Novak Đoković, započeo je svoju kampanju na ovogodišnjem Rolan Garosu pobjedom nad domaćim teniserom Pijerom Ig Erberom rezultatom 3:0 u setovima 6:4, 7:6, 6:4.

Đokovićev prvi meč na pariskoj šljaci protekao je prilično dobro, posebno ako se uzme u obzir njegova ne baš sjajna forma tokom sezone. Početni set bio je rutinski dobiven sa jednim brejkom i sigurnim servisom. Međutim, u drugom setu su se pojavile određene poteškoće, Đoković je napravio brejk, ali je Erber odmah uzvratio. Set je riješen u taj-brejku koji je pripao Đokoviću rezultatom 7:3.

Treći set bio je sredina između prethodna dva, a iako je Erber pružao jači otpor uz podršku domaće publike, Đoković je uspio da ostvari pobjedu sa maksimalnim rezultatom. Iako Erber nije bio prevelika prepreka, on je svakako dostojan protivnik za prvu rundu turnira dok se teniseri još uvijek privikavaju na teren, uslove i klimu.

U drugom kolu Đokovića očekuje Španac Roberto Karbaljes Baena. Ovo će biti njihov treći međusobni duel, pri čemu Đoković ima dvije pobjede u prethodna dva meča.

Svi ljubitelji tenisa mogu pratiti aktualnosti i rezultate našeg najboljeg tenisera putem naše Facebook i Instagram stranice, kao i na X nalogu.