Dragan Stojković sabrao utiske posle Kipra

Selektor fudbalske reprezentacije Dragan Stojković prokomentarisao je nedavnu prijateljsku utakmicu sa Kiprom, istakavši da je bilo i dobrih i loših stvari, ali je ipak ocenio da je to bila dobra utakmica. Fudbalska reprezentacija Srbije je pobedila selekciju Kipra rezultatom 1:0, a jedini gol na utakmici postigao je Sergej Milinković-Savić u sedmom minutu.

Stojković je istakao da će se ovaj meč pamtiti po nekoliko stvari, kao što su pobeda, rekord Dušana Tadića u dresu reprezentacije Srbije, debi mladog Sameda Baždana, ali i promašen penal. Selektor je takođe naglasio da je ovo bila dobra prilika da se vidi šta treba popraviti i analizirati u narednom periodu. On je dodao da je najvažnije što su svi fudbaleri dobili priliku da igraju i da je dobio informacije koje će mu koristiti u budućnosti.

Srbija je pre četiri dana poražena od Rusije rezultatom 4:0, ali Stojković ističe da je ovo martovsko okupljanje bilo važno radi priprema za predstojeće Evropsko prvenstvo. Takođe, komentarisao je i neiskorišćen penal u 11. minutu, naglašavajući da bi taj gol iz penala znatno promenio tok utakmice.

Selektor je najavio da će u junu, pred početak EP, reprezentacija odigrati prijateljske mečeve sa Austrijom i Švedskom, koje će biti priprema za završne pripreme pred turnir. Tadić je na ovoj utakmici oborio rekord po broju nastupa za nacionalni tim, odigrao je 106. meč u dresu Srbije, čime je prestigao Branislava Ivanovića.

Stojković je čestitao Tadiću na ovom dostignuću i istakao da je on igrač koji je zaslužio ovaj rekord svojim radom i zalaganjem. Selektor je naglasio da je važno da se prati forma i minutaža igrača u narednom periodu, kao i da se vrate neki igrači koji nisu bili uključeni u martovsko okupljanje, kako bi reprezentacija bila još jača i spremnija za predstojeće izazove.

Kako se ekipa priprema za Evropsko prvenstvo, Stojković ističe da će prijateljski mečevi sa Austrijom i Švedskom biti ključni u finalizaciji tima i oceni u kakvom stanju se reprezentacija nalazi. Uz podršku iskusnih igrača poput Tadića i mladih talenata, Srbija se nadaje da će na EP pokazati svoju snagu i kvalitet na terenu.