Drama na Vimbldonu: Medvedev srušio Sinera

Ruski tenisač Danil Medvedev prvi je polufinalist Wimbledon turnira. U spektakularnom četvrtfinalu, peti tenisač svijeta uspio je pobijediti prvog igrača svijeta, Janika Sinera, rezultatom 3:2. Nakon više od četiri seta tenisa na Centralnom terenu, Medvedev je slavio sa setovima 6:7, 6:4, 7:6, 2:6, 6:3. Iako je igrao promjenjivo tijekom turnira, Medvedev je odigrao svoj najbolji meč do sada i iznenadio Sinera, koji je slovio kao veliki favorit s pet prethodnih pobjeda protiv Rusa.

Ovo je drugo uzastopno polufinale za Medvedeva na Wimbledonu, nakon što je prošle godine zaustavljen od strane Karlosa Alkaraza. Gledatelji su uživali u spektakularnom meču koji je odlučen tek nakon pet setova. U prvom setu, ruski tenisač imao je set loptu, ali je napravio dvije ključne greške i prepustio set Sinera nakon taj-brejka. U drugom setu, Siner je zatražio medicinsku pomoć zbog lošeg osjećaja, a to je iskoristio Medvedev koji je preokrenuo situaciju i osvojio sljedeća dva seta.

Unatoč vođstvu, prvi reket svijeta nije se predavao. Uspio je izjednačiti rezultat u četvrtom setu i odvesti meč u peti set. Tamo je prvi udarac pripao Medvedevu, napravio je brejk za 3:1. Slijedio je maratonski i vjerojatno odlučujući gem, u kojem je Medvedev uspio potvrditi brejk i doći do značajnog vodstva od 4:1. Do kraja seta uspio je zadržati prednost na svojoj strani i tako se plasirati u deveto Grand Slam polufinale karijere.

Svi ljubitelji tenisa mogu pratiti daljnji razvoj događaja na Facebook i Instagram stranicama turnira, kao i na službenom X nalogu.
Medvedevov plasman u polufinale Vimbldona sigurno će donijeti veliko uzbuđenje među teniskim fanovima diljem svijeta. S nestrpljenjem čekamo nadolazeće polufinalne mečeve i tko zna, možda nas čeka još iznenađenja od strane ovog talentiranog ruskog tenisača.