DRAMA U LOS ANĐELESU! Brutalni Nikola Jokić se kao tragičar vraća u Kolorado

Najbolji košarkaš današnjice Nikola Jokić odigrao je još jednu sjajnu partiju, ali njegov Denver je ipak izgubio od Los Angeles Clippersa rezultatom 102:100. Jokić je postigao 36 poena, imao 17 skokova i 10 asistencija, ali njegov promašaj šuta za pobedu sa zvukom sirene ostavio je ekipu u gorkom porazu. Aron Gordon je bio drugi najbolji igrač Denvera sa 18 poena, 6 skokova i 7 asistencija, dok je Kaldvel-Poup dodao 16 poena.

Sa druge strane, Paul George je bio nepremostiva prepreka postigavši 28 poena, James Harden je dao 20 poena uz 8 asistencija i 6 skokova, dok je Ivica Zubac imao 14 poena uz 15 skokova. Ovim porazom, Denver se nalazi na drugom mestu na Zapadu iza Minesote, dok su Clipperi četvrti.

Utakmica je započela odlično za Denver koji je imao prednost od 25:8, ali su Clipperi uspeli da se vrate u igru i preuzmu vođstvo. Na poluvremenu su imali prednost od 53:49, a u drugom poluvremenu nastavili su sa dobrom igrom. Ipak, Jokić i Caldwell-Pope su uspeli da vrate Denver u meč, ali nisu uspeli da preokrenu rezultat. U poslednjim minutama Denver je uspeo da smanji zaostatak na samo jedan poen, ali je na kraju Clippersima uspelo da sačuvaju vođstvo.

Nakon što je trener Denvera, Michael Malone bio isključen zbog prigovora sudijama, ekipa je pokazala dodatnu borbenost. Jokić je imao priliku da šutira za pobedu, ali je njegov šut bio neprecizan, što je značilo radost za tim iz Los Angelesa i tugu za Denver.

U drugom delu članka se razgovara o knjizi o Novaku Đokoviću pod nazivom „Novak, pariske priče“ koja je privukla veliku pažnju javnosti. Knjiga na 320 stranica prati emotivne trenutke slavnog tenisera Novaka Đokovića i predstavlja ga u potpuno novom svetlu uz ilustracije neviđenih fotografija. Cilj knjige je da čitaocima prikaže život i karijeru Novaka Đokovića na najslavnijim teniskim terenima.