Dušan Lajović plasirao se u drugo kolo Rolan Garosa

Na Otvorenom prvenstvu Francuske u tenisu, Dušan Lajović je uspio pobijediti Romana Safijulina u njihovom dramatičnom meču. Prvi set je bio pun brejkova, sa pet oduzetih gemova, od kojih je Safijulin prvi napravio za vođstvo od 2:0. Lajović se uspio vratiti na 2:3 i čak povesti sa 4:3, ali Safijulin je na kraju osvojio set sa 6:4.

U drugom setu, Lajović je uspio napraviti više brejkova od Safijulina i osvojiti set sa 7:5. U trećem setu, nakon što je brejknuo Safijulina u devetom gemu, uspio je potvrditi brejk i osvojiti set sa 6:4. U četvrtom setu, Lajović je ponovno uspio brejkati Safijulina i povesti sa 4:1, ali je Rus uspio izjednačiti na 5:5 i pobijediti u tie-breaku sa 8:6.

U petom setu odluke, Lajović je uspio ponovno brejkati Safijulina i pobijediti set sa 6:4, osiguravši svoj prolazak u drugo kolo turnira nakon više od četiri sata borbe. Lajović je pokazao smirenost i preciznost u ključnim trenucima meča, što mu je omogućilo da izađe kao pobjednik.

Ovom pobjedom, Duci Lajović je nastavio svoj uspješan nastup na Otvorenom prvenstvu Francuske i pokazao svoju borbenost i mentalnu snagu. Njegova izdržljivost i odlučnost su mu donijele zasluženu pobjedu protiv teškog protivnika, te mu sada pružaju priliku da se dalje natječe na turniru.

Lajovićeva pobjeda nad Safijulinom je samo jedan od mnogobrojnih uspjeha koje su srpski tenisači postigli na međunarodnoj sceni. Njihova predanost, talent i radna etika su ih doveli do vrha svjetskog tenisa i omogućili im da se natječu sa najboljim igračima svijeta.

Ova pobjeda će sigurno biti motivacija za Lajovića da nastavi sa svojim dobrim igrama i da se bori za što bolje rezultate na turniru. Njegova mentalna snaga i fizička izdržljivost će mu biti od velike pomoći u daljnjem natjecanju, te se može očekivati da će pružiti još mnogo uzbuđenja i kvalitetnih mečeva na Otvorenom prvenstvu Francuske.

Uz podršku svojih navijača i svojeg tima, Dušan Lajović će sigurno dati sve od sebe da ostvari što bolje rezultate na ovom prestižnom turniru i da pokaže svoj talenat i kvalitetu tenisa. Nastavit će se boriti protiv najboljih igrača svijeta i dokazati da je sposoban za velike stvari na teniskom terenu.