Dušan Lajović plasman polufinale ATP Barselona tenis

Dušan Lajović je uspio stići do polufinala ATP turnira u Barseloni nakon pobjede nad Arturom Filsom rezultatom 2:1 (6:4, 3:6, 6:2). U finalu će se suočiti s Stefanosom Cicipasom.

U drugom polufinalnom susretu, grčki teniser Stefanos Cicipas pobijedio je Dijaza Akostu rezultatom 2:1 (4:6, 6:3, 7:6) nakon napete igre i taj-brejka.

Lajović je uspio otvoriti meč s breakom te održavati prednost sve do kraja prvog seta, koji je dobio rezultatom 6:4. Međutim, Fils je uspio pobijediti u drugom setu rezultatom 6:3, dok je treći set pripao Lajoviću s rezultatom 6:2.

U meču između Cicipasa i Akoste, Argentina je uspješno stigla do prvog seta s 6:4, no Grk je uzvratio i pobijedio drugi set rezultatom 6:3. Odlučujući treći set završio je u taj-brejku gdje je Cicipas uspio pobijediti rezultatom 10:8 nakon napetih trenutaka.

Drugi polufinalni par čine Tomas Martin Ečeveri i Kasper Rud. Ečeveri je pobijedio Kamerona Norija rezultatom 2:0 (7:6, 7:6), dok je Rud bio uspješniji od Matea Arnaldija rezultatom 2:0 (6:4, 6:3).

U prvom setu Ečeveri je morao igrati taj-brejk kako bi dobio prednost, dok je Rud dominirao u oba seta protiv Arnaldija. Prvi set je obilovao brejkovima, dok je u drugom setu viđen samo jedan.

Napetost turnira u Barseloni dosegnula je vrhunac u polufinalnim susretima, a svi su uzbuđeni zbog finalnog duela između Dušana Lajovića i Stefanosa Cicipasa. Očekuje se vrhunska teniska predstava i borba za titulu na ovom prestižnom turniru. Navijači su uzbuđeni zbog moguće pobjede njihovog omiljenog igrača te se raduju nadolazećem finalu. Svi ljubitelji tenisa s nestrpljenjem očekuju ishod ovog uzbudljivog finalnog susreta.