Dušan Lajović zakazao srpski derbi sa Laslom Đereom ATP Rio

Dušan Lajović, srpski teniser iz Stare Pazove, uspešno se plasirao u drugo kolo ATP turnira u Rio de Žaneiru nakon pobede nad Danijelom Elahijem Galanom. Meč je trajao dva sata i 40 minuta, a Lajović je slavio u tri seta sa rezultatom 6:4, 6:7, 6:1. U narednom kolu sastaće se sa Laslom Đereom, koji je prethodno bio bolji od Zapate Miraljesa u dva seta.

Lajović je odlično započeo meč i odmah u prvom gemu prvog seta napravio brejk. Međutim, Galan je uzvratio ribrejkom, a zatim su se igrale izjednačene borbe. Kolumbijac je uspeo da napravi novi brejk u desetom gemu i osvoji prvi set rezultatom 6:4.

Srpski teniser nije uspeo da iskoristi četiri brejk lopte u prvom gemu drugog seta, pa je Kolumbijac poveo sa 1:0. Ipak, Lajović je uspeo da stigne do brejka u petom gemu i povede sa 3:2, ali je Galan odmah uzvratio ribrejkom. Obojica su bili sigurni na svojim servisima, a pobednik drugog seta je odlučen u taj-brejku.

Galan je vodio sa 7:6 i imao je meč loptu, ali je nije uspeo da iskoristi. Lajović je uspeo da dobije taj-brejk sa rezultatom 10:8 i izjednači na 1:1 u setovima. Srpski teniser je briljirao u trećem setu, prepustivši svog rivala samo jedan gem, i zasluženo je stigao do pobede.

U osmini finala, Lajović će se sastati sa sunarodnikom Laslom Đereom. Đere je na startu takmičenja bio bolji od Španca Bernabea Zapate Miraljesa sa rezultatom 6:3, 6:1. ATP turnir u Rio de Žaneiru se igra za nagradni fond od 2.100.230 dolara.

Ovo je još jedan uspeh za srpskog tenisera, koji se već istakao na mnogobrojnim međunarodnim takmičenjima. Njegov nastup u Riju će svakako biti praćen sa velikim iščekivanjem kako od strane navijača tako i od strane stručnjaka.

Lajović je do sada pokazao izuzetan talenat i veštinu na teniskom terenu, a ovaj uspeh samo potvrđuje njegovu kvalitetu i spremnost da se izbori sa najjačim protivnicima. Nadamo se da će nastaviti da ostvaruje dobre rezultate i da će na ovom turniru pokazati svoj pun potencijal.

S obzirom na to da je rođen u Srbiji, Lajović je veoma omiljen među domaćom publikom, koja ga uvek podržava i prati na njegovim mečevima. Njegova upornost, posvećenost i radna etika su nešto što dodatno pojačava podršku koju dobija od svojih sugrađana.

Ovaj uspeh u Riju je još jedan korak ka ostvarenju njegovih sportskih ciljeva, a sigurni smo da će nastaviti da se bori sa istim žarom i entuzijazmom i u narednim mečevima. Lajović je dokazao da je spreman da se takmiči sa najboljima i da može da ostvari vrhunske rezultate na najvećim teniskim turnirima.

Zato, uzbuđenje raste kako se mečevi budu bližili kraju, a svi ljubitelji tenisa jedva čekaju da vide kako će se Lajović suočiti sa svojim narednim protivnicima. Bez obzira na ishod, sigurni smo da će on pokazati svoju snagu, veštinu i upornost, što ga čini ponosom domaće sportske scene. Uostalom, to su kvalitete koje su mu do sada pomogle da postigne zapažene rezultate i da se istakne kao jedan od najtalentovanijih tenisera svoje generacije.