Dušan Veletić medalja boks teška kategorija EP

Na trenutnom Europskom prvenstvu u boksu održanom u Beogradu, srpski boksač Dušan Veletić osigurao je prvu medalju za Srbiju. U teškoj kategoriji preko 92 kilograma, Veletić je ostvario prvu medalju u ovoj kategoriji za Srbiju od 1973. godine, kada je pobijedio Austrijanca Hagaga Ahmeda. Veletić je pobijedio Austrijanca i osigurao polufinale, te barem brončanu medalju.

Sada Veletiću predstoji borba za finale, gdje će se susresti s Hrvatom Lukom Pratljačićem, kojeg je nedavno pobijedio na kvalifikacijskom turniru za Olimpijske igre. Veletić je istaknuo da je borba s Austrijancem bila izazovna, no da je zahvalan svom selektoru i treneru na podršci i savjetima tijekom borbe. Također je izrazio zadovoljstvo što će se boriti za medalju s Pratljačićem, s kojim je razgovarao prije prvenstva te izrazio želju za susretom u finalu.

Osim uspjeha na sportskom polju, Veletić je istaknuo važnost podrške publike tijekom borbe te zahvalio svima koji su ga bodrili. Svi detalji o Europskom prvenstvu u boksu mogu se pratiti na Telegram kanalu ili putem 24sedam aplikacije za iOS i Android uređaje. Pratite najnovije vijesti iz Srbije i svijeta i budite uvijek informirani.