Džejms srušio Fener! Igraće se „majstorica“

Košarkaši Monaka su pobedili Fenerbahče u gostima rezultatom 65:62 u četvrtoj utakmici četvrtfinalne serije plej-ofa Evrolige. Ovom pobedom su izborili majstoricu koja će se odigrati na njihovom terenu. Biće to treća majstorica koju ćemo gledati ove sezone, sa samo madridskim Realom dosad plasiranim na završni turniru u Berlinu. Ostala tri para će igrati peti meč svojih serija kako bi se plasirali u F4.

Utakmica u Istanbulu bila je veoma uzbudljiva, gde je Monako pokušavao da izbori pobedu i vrati seriju u svoju korist. Najefikasniji igrač Monaka bio je Eli Okobo sa 13 poena, dok je Džejms ubacio 10 poena. Kod Fenerbahčea, najbolji su bili Marko Gudurić sa 14 poena i Skoti Vilbekin sa 11 poena.

Fenerbahče je bolje započeo utakmicu, igrajući vrlo čvrsto u odbrani i stekavši vođstvo od 12:4. Šarunas Jasikevičijus je uspeo da prepolovi zaostatak na 15:11 u drugom delu prvog kvartala. Domaćin je imao prednost tokom druge četvrtine, odlazeći na odmor sa vođstvom od 33:30.

Monako je uspeo da se vrati u igru i preuzme vođstvo u finišu treće četvrtine sa 43:42. Utakmica je bila veoma izjednačena, sa ekipama koje su se smenjivale u vođstvu. Monako je imao najveću prednost od „+4“ (56:52) manje od tri i po minuta pre kraja, ali je Fenerbahče držao igru u finišu, posebno Kalates.

Jedan od ključnih trenutaka bio je kada je Džejms pogodio trojku na manje od minut pre kraja, vraćajući Monako na „+4“ (61:57). Fenerbahče je bio blizu izjednačenja, ali je Džejms uspeo da pronađe Hola za koš i „zakucavanje“. Ipak, Fenerbahče nije odustajao, pa je Gudurić pogodio trojku u narednom napadu, smanjujući zaostatak na samo poen.

Na kraju, Fenerbahče nije uspeo da preokrene rezultat u poslednjih pet sekundi, propuštajući priliku da naprave faul i spreče Monako da postigne poene. Hol je potvrdio trijumf tima Saše Obradovića „zakucavanjem“.

Ova pobeda Monaka donosi uzbuđenje i napetost pred majstoricu na svom terenu. Evroligaška takmičenja će dostići vrhunac sa još tri majstorice koje će odlučiti ko će se plasirati na F4. Sada ostaje samo da se sačeka ishod ovih mečeva i da vidimo koji će timovi uspeti da se plasiraju na završni turnir u Berlinu.