Engleska savladala Slovačku na EURO 2024

Engleska reprezentacija je izbegla iznenađenje u utakmici osmine finala Evropskog prvenstva protiv Slovačke zahvaljujući golovima Džuda Belingema i Harija Kejna u poslednjim minutima meča. Slovaci su poveli u 25. minutu golom Ivana Šranca, ali je Belingem golom „makazicama“ u petom minutu nadoknade uspeo da izjednači rezultat. Samo minut kasnije, Kejn je postigao odlučujući gol za pobedu Engleske.

Slovaci su hrabro i krvnički se branili tokom celog meča, ali su Belingem i Kejn uspeli da probiju njihovu odbranu i odvedu Englesku u četvrtfinale. Posle regularnog vremena rezultat je bio 1:1, ali su golovi u nadoknadi vremena bili dovoljni da se Engleska plasira u narednu rundu takmičenja.

Engleska reprezentacija se mučila tokom većeg dela meča da pronađe put do gola Slovaka, ali su Belingem i Kejn uspeli da izvuku tim iz nezgodne situacije. Slovaci su hrabro izdržali pritisak protivnika sve do poslednjih minuta utakmice, ali su na kraju ipak morali da se povinuju kvalitetnijem protivniku.

Nakon ovog uspeha, Engleska će u četvrtfinalu igrati protiv reprezentacije Švajcarske, koja je izbacila Italiju u svom okršaju. Utakmica je pokazala da Engleska ima dubinu klupe i sposobnost da se izbori sa teškim situacijama na terenu, što bi moglo da im donese uspeh u narednim rundama takmičenja.

U ostalim utakmicama osmine finala, Švajcarska je pobedila Italiju rezultatom 2:0, dok je Nemačka savladala Dansku sa 2:0. Turnir se nastavlja sa utakmicama Španija – Gruzija, Francuska – Belgija, Portugal – Slovenija, Rumunija – Holandija i Austrija – Turska, koje će se odigrati u narednim danima. Sve oči su sada uprte u Englesku koja pokušava da ostvari veliki uspeh na Evropskom prvenstvu.