ENGLEZI SE OBRUKALI! Sautgej SMIRUJE naciju! Evo kako je OBJASNIO čudne ODLUKE!

Fudbalska reprezentacija Engleske pod Sautgejtom nije ostvarila očekivan uspjeh protiv Danske, osvojivši samo jedan bod u susretu koji je završen rezultatom 1:1. Trener Sautgejt je izrazio razočaranje igrom svojih igrača, priznavši da je ekipa imala problema s zadržavanjem lopte. Isto tako, odbio je tvrdnje da je igračima naredio da stoje bliže svom golmanu, objašnjavajući da je to bila samo reakcija na formaciju protivnika s tri igrača u odbrani.

Također, Sautgejt je govorio o izboru igrača za ovaj meč, ističući da je odlučio dati priliku Rajsu umjesto Galageru zbog potrebe za energijom i pritiskom na protivničku odbranu. Također, objasnio je da je Kejna zamijenio kako bi se odmorio te izbjegao potencijalne povrede s obzirom na gust raspored utakmica.

Kapiten Harry Kane je naglasio važnost da ekipa ostane smirena i fokusirana, poručujući da je trenutno najvažnije osigurati prolazak u narednu fazu takmičenja. Isto tako, Kyle Walker je podigao svijesti o turnirskom fudbalu i potrebi za strpljenjem i kontrolom u igri, ističući da ekipa ima potencijal za bolje rezultate.

Igrači su svjesni pritisaka i očekivanja navijača, ali ističu da je važno ostati pozitivan i fokusiran na dalje izazove. Unatoč razočaravajućem rezultatu, ekipa se i dalje nalazi na vrhu tabele i ima priliku poboljšati igru u narednim susretima. Sautgejt i igrači vjeruju da mogu podići svoj nivo igre i postići pozitivne rezultate u nastavku prvenstva.

U zaključku, iako je Engleska pod Sautgejtom odigrala neuvjerljivo protiv Danske, ekipa zadržava nadu i motivaciju za bolje igre u nastavku prvenstva. Ključni igrači poput Kanea i Walkera prepoznaju potrebu za poboljšanjem i rade na tome kako bi ostvarili uspjeh na evropskom prvenstvu. Navijači su pozvani da ostanu podrška svojoj reprezentaciji i vjeruju u njen potencijal za ostvarivanje dobrih rezultata u preostalim susretima.