Ferstapen najbrži u sprint trci uoči Velike nagrade Majamija u Formuli 1

Maks Ferstapen, vozač Red Bula, je pobedio na drugoj sprint trci uoči Velike nagrade Majamija u Formuli 1. Ova trka je vožena na ulicama Majamija, a Ferstapen je zadržao maksimalni skor na ovoj stazi pobedivši na prethodna dva izdanja trke. Šarl Lekler iz Ferarija je osvojio drugo mesto, dok je treće mesto pripalo Serhiju Peresu, drugom vozaču Red Bula. Trka za Veliku nagradu Majamija vozi se sutra od 22 sata, a večeras je na programu zvanični trening. Ferstapen je trostruki svetski šampion i upisao je drugu sprint pobedu.Vođa prvenstva u Formuli 1 je Britanac Luis Hamilton, kojem je trenutno najveći rival Ferstapen- Holanđanin koji je drugo mesto u Ukrajine izgubio u boksu. Hamilton i Šarl Lekler iz Ferarija su osvojili četvrto odnosno peto mesto i ostaće u tom poretku i nakon poslednje trke ove sezone.edicija:(Beta-AFP)

Ferstapen je u ovoj sezoni tri puta pobedio, a u sezoni imao i seriju od četiri trijumfa zaredom. On je takođe prvi put u svojoj karijeri u ovoj sezoni osvojio tri trke u nizu. Ferstapen je prvi put došao do titule svetskog šampiona 2018. godine, a kasnije je u sezoni 2020/21. osvojio još dva šampionata. Njegova najveća konkurencija trenutno je Luis Hamilton, koji ima sedam titula i rekordnih 103 pobede u karijeri. Očekuje se da će trka za šampiona biti veoma uzbudljiva do samog kraja sezone.

Upravo zbog toga, sve oči su uprte u naredna dva trkačka vikenda, kada će se održati Velika nagrada Arapskih Emirata i Velika nagrada Saudijske Arabije. Ove trke će biti ključne za konačan ishod šampionata, a biće interesantno pratiti borbu između Ferstapena i Hamiltona. Postoji veliko rivalstvo između ova dva vozača, a očekuje se da će do samog kraja sezone biti veoma napeto u borbi za titulu svetskog šampiona.

Ferstapen je trenutno u odličnoj formi i vozi vrhunski u svakoj trci. On je pokazao svoje vozačke sposobnosti i sigurno će biti jedan od favorita za osvajanje šampionske titule. Sa druge strane, Hamilton je iskusan vozač sa velikim brojem pobeda i titula iza sebe i sigurno će se boriti do poslednjeg kruga u svakoj trci. Ovo rivalstvo će sigurno biti jedno od najvećih u istoriji Formule 1 i fanovi jedva čekaju da vide ko će na kraju biti šampion.

Ferstapen je upisao još jednu pobedu u sezoni i potvrdio svoj status jednog od najboljih vozača u Formuli 1 trenutno. On je veoma talentovan i ima sposobnost da se izbori sa svakom situacijom na stazi. Sa druge strane, Hamilton je dokazao svoju klasu kroz godine i sigurno će se boriti do kraja za titulu svetskog šampiona. Očekuje se da će ove trke biti veoma uzbudljive i da će doneti mnogo uzbuđenja i neizvesnosti za sve ljubitelje Formule 1.

Ukratko, Maks Ferstapen je pobedio na drugoj sprint trci uoči Velike nagrade Majamija u Formuli 1. On je zadržao maksimalni skor na ulicama Majamija, pobedivši na prethodna dva izdanja trke. Šarl Lekler iz Ferarija je osvojio drugo mesto, dok je treće mesto zauzeo Serhio Peres, drugi vozač Red Bula. Trka za Veliku nagradu Majamija vozi se sutra od 22 sata, a večeras je na programu zvanični trening. Ferstapen je trostruki svetski šampion i upisao je drugu sprint pobedu. Očekuje se da će trka za šampiona biti veoma uzbudljiva do samog kraja sezone, a Ferstapen i Hamilton će biti u glavnoj ulozi u ovoj borbi za titulu.