FK Crvena zvezda pobeda Katai gol fudbal

Mučila se Crvena zvezda u Surdulici, ali je na kraju uspela da pobedi Radnika rezultatom 2:0 (0:0) i osigura prvo mesto u plej-ofu Mozzart bet Superlige kolo pre kraja prvog dela sezone. Iako je imala inicijativu tokom većeg dela meča, Zvezda nije uspela da stvori mnogo opasnih šansi, a sreća im je bila saveznik kada su domaćini propustili nekoliko prilika zbog odličnih odbrana golmana Omrija Glazera. Ipak, sjajan pas Žan Filipa Krasoa i iskustvo Aleksandra Kataija su bili dovoljni da crveno-beli dođu do pobede.

Visoka trava na terenu i dobar odbrambeni blok Radnika nisu olakšali Zvezdi posao, ali su se ipak nekako izborili sa tim i stigli do cilja. Katai je postigao dva pogotka, prvo u 75. minutu, nakon prelepog pasa Krasoa, a potom u 88. minutu, kada je iskoristio grešku protivničke odbrane. Ovim golovima, Katai je stigao do brojke od 110 golova i posle preskočio Rajka Mitića na osmom mestu liste najboljih strelaca u istoriji Crvene zvezde.

Tokom meča, Radnik je pružio solidan otpor šampionu i imao nekoliko prilika za gol, ali su njihovi napadi na kraju ostali neuspešni. Glazer je odbranio nekoliko ključnih šuteva domaćina, dok je Zvezda na kraju iskoristila svoje prilike i stigla do pobede. Ovim trijumfom, Crvena zvezda je potvrdila svoj kvalitet i dominaciju u nacionalnom prvenstvu, te zasluženo zauzela prvo mesto u plej-ofu.

U ostalim mečevima Superlige, Vojvodina je pobedila Železničar rezultatom 3:0, dok je duel TSC-a i Čukaričkog završen bez golova. U nedeljnim susretima, Radnički 1923 je savladao Spartak 3:1, dok je Javor remizirao sa Mladosti 1:1. Partizan će kasnije odigrati meč sa Novim Pazaru, dok se IMT sastaje sa Napretkom, a Javor sa Mladosti. Superliga se polako bliži kraju sezone, a borba za pozicije na tabeli postaje sve uzbudljivija.