FK Partizan plasman polufinale Kup Srbije fudbal

Samed Baždar bio je glavna tema pres konferencije trenera Partizana Igora Duljaja dan pre meča sa Voždovcem u četvrtfinalu Kupa Srbije. Međutim, glavna tema nakon meča bio je golman Partizana, Aleksandar Jovanović, koji je odbranio penal Flemingsu u 70. minutu, a zatim još dva penala u seriji za plasman u polufinale Kupa Srbije. Baždar je imao priliku već u 13. minuti kada je sam stigao pred golmana, ali je izgubio korak i pao. Međutim, kasnije je iskoristio priliku i postigao gol na isteku prvog poluvremena.

Meč je odigran na visokim temperaturama od 28 stepeni Celzijusa, u kojima je Partizan bio bolji od Voždovca. Natho je uspeo da izgradi nekoliko dobrih napada, ali Kalulu i Severina nisu bili precizni u završnici. Voždovac je koristio greške domaćina, ali nije uspeo da iznenadi favorita. Ipak, u 89. minutu Pirgić je postigao gol za Voždovac i izjednačio rezultat na 1:1.

Nakon penala, golman Partizana Aleksandar Jovanović bio je ključni igrač, braneći udarce Neškovića i Pirgića, i tako odveo crno-bele u polufinale Kupa. Na kraju, rezultat je bio 1:1(1:0) – 4:3 penalima.

Stadion Partizana bio je poprište ovog uzbudljivog meča, a sudija Ivan Stamenković je delio pravdu. Strelci su bili Baždar za Partizan u 45+2. minutu i Pirgić za Voždovac u 89. minutu. U penal seriji, Jovanović je odbranio udarce Neškovića i Pirgića, dok su strelci bili Janković, Nikolić, Antić i Zahid za Partizan, te Đurđević, Petrović i Flemings za Voždovac.

Partizan je igrao u sastavu Jovanović, Stojković, Marković, Filipović, Antić, Ovusu (od 87. Šćekić), Kastiljo, Natho (od 58. Zahid), Severina (od 58. Nikolić), Kalulu (od 87. Janković) i Baždar (od 72. Goh), dok je Voždovac startovao sa Gudžulić, Lukić, Savić, Antonijević, Matić, Krpić, Pavlović (od 54. Nešković), Pirgić, Vujanović, Vilka (od 54. Flemings) i Teodorović (od 54. Petrović).

Ovaj meč je još jednom pokazao važnost golmana u fudbalu, a Aleksandar Jovanović je svojim bravurama obezbedio Partizanu plasman u polufinale Kupa Srbije. Nakon turbulentnog meča, crno-beli su slavili i dokazali da imaju karakter i borbenost, spremne da se bore za svaku pobedu. Sledi im težak put ka trofeju Kupa, ali sa ovakvim zalaganjem i kvalitetom, imaju velike šanse za uspeh. Igrači poput Jovanovića i Baždara pokazuju da su spremni da preuzmu odgovornost u ključnim trenucima i da donesu uspeh svom timu.