FK Partizan pobeda Novi Pazar Superliga fudbal

Ksander Severinu, holandskog fudbalera, postigao je gol protiv Novog Pazara, kao i u prethodnoj utakmici u Raškoj. Njegov gol je utro put pobedi Partizana nad Pazarcima rezultatom 2:0. Ovom pobedom, Partizan je uspeo da zadrži razliku od „minus četiri“ u odnosu na lidera Crvenu zvezdu. Meč nije bio preterano dinamičan u prvom poluvremenu, ali je postao zanimljiviji u drugom delu, sa lepim pogotkom Danijela Kastilja. Novi Pazar je porazom definitivno ispao u plej-aut.

Navijači Partizana su napunili tribine, ali su videli sporu igru kako crno-beli, tako i gosti iz Novog Pazara. Igra je bila bez mnogo faulova, a domaćini su prvi faul napravili u 42. minutu. Gosti su kombinovali dobro, imajući petoricu bivših igrača Partizana u timu, ali su ipak primili gol iz prve ozbiljnije prilike. Akcija crno-belih je trajala dugo, a Severina je uspeo da postigne gol sa 16 metara udaljenosti.

Partizan je mogao da postigne još nekoliko golova, ali su bili kažnjeni za 50 sekundi posle postignutog gola kada je Kanute neoprezno srušio Ljajića. Srećom po Partizan, napadač Novog Pazara je bio u ofsajdu. Drugo poluvreme je takođe počelo dobro za domaćina, ali je golman Mirković sprečio drugi gol nakon odlične akcije Zahida i Severine. Ipak, samo šest minuta kasnije, Kastiljo je postigao drugi gol za Partizan sa 16 metara udaljenosti.

Severina je ponovo uspeo da pogodi mrežu nekoliko minuta kasnije, ali je ovaj gol poništen zbog prethodnog faula. Do kraja meča, Partizan je uspeo da zadrži svoju prednost i osvoji tri boda.

U ostalim rezultatima Mozzart Bet Superlige 29. kola, Vojvodina je pobedila Železničar rezultatom 3:0, TSC je remizirao protiv Čukaričkog, Radnički 1923 je pobedio Spartak 3:1, Crvena zvezda je pobedila Radnika 2:0, a Radnički je pobedio Voždovac 2:1.

Naredne utakmice u okviru ovog kola su IMT – Napredak i Javor – Mladost. Mozzart Bet Superliga se nastavlja sa uzbuđenjima i borbom za titulu.