FMP nemoćan u gostima kod Olimpije

Košarkaši FMP-a poraženi su večeras od Cedevite Olimpije u 20. kolu ABA lige. Utakmica u Ljubljani završena je rezultatom 82:74 čime je Cedevita izbila na trenutno drugoj poziciji sa 14 pobjeda i šest poraza, dok je FMP sa omjerom 6-14 na 12. mjestu.

Cedevita Olimpiju su do pobjede vodili Jaka Blažič sa 15 ubačenih poena, te Zoran Dragić koji je dodao također 15 poena. S druge strane, najefikasniji u ekipi FMP-a bio je Matic Rebec sa učinkom od 21 poen.

Utakmica je bila izjednačena u prvom poluvremenu, ali je Cedevita preuzela kontrolu u drugom dijelu utakmice i uspjela osigurati pobjedu.

Ovo je bila još jedna važna pobjeda za Cedevitu Olimpiju, koja se sada nalazi u samom vrhu tablice regionalne ABA lige. S druge strane, FMP će morati još jače igrati u narednim utakmicama kako bi poboljšao svoj plasman.

Nakon utakmice, trener FMP-a Vladimir Jovanović istaknuo je kako je njegova ekipa dobro igrala u prvom poluvremenu, ali da su u drugom dijelu izgubili koncentraciju i dopustili Cedeviti da preuzme kontrolu.

S druge strane, trener Cedevite Olimpije, Jurica Golemac, bio je zadovoljan nastupom svoje ekipe te je istaknuo važnost ove pobjede u borbi za vrh tablice ABA lige.

Ova pobjeda znači puno za nas i daje nam dodatnu motivaciju za naredne utakmice. Moramo nastaviti ovako jakim ritmom i vjerujem da možemo ostvariti još nekoliko važnih pobjeda do kraja sezone, izjavio je Golemac.

Cedevita Olimpija trenutno ima izrazito dobar plasman u ABA ligi te se priprema za još izazovnije utakmice u nastavku sezone. S druge strane, FMP će morati analizirati svoju igru te poraditi na konzistentnosti kako bi ostvario bolje rezultate u preostalim utakmicama.

Ove sezone ABA liga je izuzetno izjednačena te svaka pobjeda iznimno je važna za plasman. Cedevita Olimpija ima visoke ambicije, a FMP će vjerojatno tražiti načine kako da se izbori za bolji plasman.

Nakon ove utakmice, slijedeće kolo ABA lige donosi još nekoliko zanimljivih susreta, a sigurno je da će Cedevita Olimpija tražiti nove pobjede kako bi zadržala visok plasman na tablici.

S druge strane, FMP će morati analizirati svoju igru te pronaći načine kako bi se bolje nosio s protivnicima i ostvario bolje rezultate u nastavku sezone.

ABA liga i dalje privlači veliku pažnju regionalne košarkaške javnosti te su navijači s nestrpljenjem očekivali ishod ove utakmice. Cedevita Olimpija je opravdala očekivanja svojih navijača, dok FMP će morati raditi još mnogo kako bi se vratio u igru za visok plasman.

Slijedeći susreti ove dvije momčadi bit će prilika da pokažu svoj napredak te da se izbore za još važne pobjede. Očekuje se žestoka borba za plasman na tablici te su izgledi za zanimljivu završnicu sezone izuzetno visoki.