Foden junak preokreta! Siti gazda Mančestera, „građani“ Liverpulu na bod (VIDEO)

Mančester Siti je u velikom derbiju Premijer lige pobedio Mančester Junajted 3:1 i tako ostao na vrhu tabele. Junak ovog meča bio je mladi Fil Foden koji je postigao dva gola u preokretu.

Meč je počeo s odličnom igrom gostiju sa Old Traforda, koji su poveli već u osmom minutu golom od strane Markusa Rašforda. Međutim, Rašford je imao još nekoliko prilika koje nije uspeo da pretvori u gol, dok je Andre Onana, golman Junajteda, briljirao u odbrani.

Na odmor se otišlo sa prednošću Junajteda od 1:0, ali je u drugom poluvremenu do izražaja došao Fil Foden. On je prvo postigao gol za izjednačenje u 56. minutu, a zatim je u 80. minutu ponovo bio strelac za preokret i vođstvo Sitija od 2:1. Konačan rezultat postavljen je u prvom minutu nadoknade kada je Erling Holand iskoristio poklon odbrane Junajteda i postigao treći gol za Siti.

Osim ovog meča, odigrano je i nekoliko drugih utakmica u 27. kolu Premijer lige. Brentford je remizirao sa Čelsijem 2:2, Everton je poražen od Vest Hema sa 1:3, Fulam je pobedio Brajton sa 3:0, Njukasl je slavio protiv Vulverhemptona sa 3:0, Liverpul je minimalno pobedio Notingem Forest sa 1:0, Totenhem je bio bolji od Kristal Palasa sa 3:1, a Aston Vila je pobedila Luton sa 3:2.

U nedeljnoj utakmici, Bornmut je savladao Barnli sa 2:0, a Mančester Siti je pobedio Mančester Junajted sa 3:1. U ponedeljak se očekuje duel između Šefild Junajteda i Arsenala.

Premijer liga i dalje nudi uzbuđenje i neizvesnost, a duel između Mančester Sitija i Mančester Junajteda definitivno je bio jedan od najzanimljivijih i najvažnijih mečeva ove sezone. Fil Foden je pokazao svoj talenat i važnost za ekipu, dok je Mančester Siti ostao na vrhu tabele i nastavlja da se bori za titulu.

Sa još mnogo utakmica koje nas očekuju u narednim nedeljama, sigurno je da će Premijer liga nastaviti da nas intrigira i pruža nezaboravne fudbalske trenutke. Hajde da se radujemo novim podijelama, preokretima i golovima u najpopularnijem fudbalskom takmičenju na svetu.