Francuska bolja od Austrije

Fudbalska reprezentacija Francuske pobedila je Austriju rezultatom 1:0 u drugom kolu grupe D na Evropskom prvenstvu. Francuska je povela u 38. minutu kada je Austrijanac Maksimilijan Veber postigao autogol posle centaršuta Kilijana Mbapea.

Austrija je imala priliku da postigne gol u 36. minutu, ali je šut Kristofa Baumgartnera odbranio francuski golman Majk Menjan. Francuska je imala priliku da udvostruči prednost u 55. minutu, ali je Mbape poslao loptu pored stative.

U nedelju je Holandija pobedila Poljsku rezultatom 2:1 u prvom kolu grupe D. Francuska će u narednom kolu igrati protiv Holandije, dok će Austrija igrati protiv Poljske.

Sutra su na programu utakmice prvog kola grupe F između Turske i Gruzije od 18 časova, kao i između Portugala i Češke od 21 čas.

Evropsko prvenstvo fudbala je u punom jeku, a utakmice privlače pažnju velikog broja navijača širom sveta. Francuska, kao jedan od favorita za osvajanje turnira, pokazala je svoju snagu pobedom protiv Austrije. Austrija će morati da se oporavi od poraza i da se fokusira na naredne utakmice kako bi imala šansu da se plasira u narednu fazu takmičenja.

Holandija je takođe pokazala dobru igru u meču protiv Poljske i osvojila važne bodove. Utakmice u grupi D biće neizvesne do samog kraja, a sve reprezentacije će dati sve od sebe da se plasiraju dalje.

Navijači su uzbuđeni zbog utakmica koje nas očekuju u narednim danima, a svi se nadaju da će videti vrhunski fudbal i neizvesne duele. Evropsko prvenstvo fudbala donosi uzbuđenje i emocije svim ljubiteljima sporta, a očekuje se da će najbolja reprezentacija na kraju podići trofej.

Uzbuđenje se nastavlja i sledeće nedelje sa novim utakmicama i iznenađenjima. Svi ljubitelji fudbala sa nestrpljenjem očekuju da vide najbolje igrače u akciji i da uživaju u vrhunskom fudbalu koji nam donosi Evropsko prvenstvo. Sve reprezentacije su spremne da pokažu svoje umeće i borbu za pobedu, a navijači će biti uz svoje timove sve do samog kraja takmičenja.

Evropsko prvenstvo fudbala je prilika da vidimo najbolje igrače u akciji i da uživamo u vrhunskom sportu. Svi se nadaju da će turnir proći u fer i sportskoj atmosferi, te da će najbolji tim na kraju pobediti i osvojiti titulu šampiona Evrope. Navijači su ključni deo svakog takmičenja i podrška koju pružaju svojim timovima je neizmerna. Svi želimo da uživamo u lepom fudbalu i da se radujemo zajedno sa svojim omiljenim reprezentacijama.