Francuska i Holandija podelili bodove

U drugom kolu grupe D na Evropskom prvenstvu 2020, Holandija i Francuska odigrali su nerešeno 0:0, dok je Austrija pobedila Poljsku sa 3:1. Austrijanci su poveli u 9. minutu golom Traunera, ali je Poljska uspela da izjednači u 30. minutu preko Pjonteka. Ipak, Austrija je ponovo preuzela vođstvo u 66. minutu golom Baumgartnera, a Arnautović je sa bele tačke potvrdio pobedu u 78. minutu. Holandija i Francuska zauzimaju prvo mesto sa po četiri boda, Austrija je treća sa tri boda, dok je Poljska bez bodova na začelju tabele.

U poslednjem kolu grupne faze, Francuska će igrati protiv Poljske, dok će Holandija igrati protiv Austrije. Obe utakmice će biti od presudnog značaja za timove koji se nadaju plasmanu u narednu rundu takmičenja. Očekuje se da će biti veoma neizvesno i zanimljivo na terenu, dok će navijači širom sveta biti uzbuđeni zbog sudara ovih velikih fudbalskih sila.

Holandski tim, predvođen kapitenom Virgilom van Dijkom, igrao je veoma čvrsto i organizovano protiv francuske reprezentacije. Njihova odbrana je bila neprelazna za napadače Francuske, dok su imali nekoliko prilika za postizanje golova, ali nisu uspeli da ih realizuju. Sa druge strane, Francuzi su takođe pokazali svoju kvalitetu i talent, ali su se morali zadovoljiti bodom na kraju meča. Očekuje se da će obe ekipe pokazati svoj najbolji fudbal u poslednjem kolu kako bi obezbedile prolazak u narednu fazu takmičenja.

Austrijska reprezentacija iznenadila je mnoge svojom igrom protiv Poljske. Njihov napad je bio vrlo efikasan, dok su u odbrani bili čvrsti i disciplinovani. Sa igračima poput Alaba i Arnautovića u vrhunskoj formi, Austrija ima sve što je potrebno da napravi iznenađenje na ovom turniru. U poslednjem kolu protiv Holandije će im biti potrebna još jedna jaka predstava kako bi se plasirali u narednu fazu takmičenja.

Poljska reprezentacija je imala težak početak turnira i sada se nalazi u nezavidnoj situaciji. Moraju pobediti Francusku u poslednjem kolu kako bi imali šansu za plasman u narednu rundu. Sa napadačem Levandovskim u timu, Poljaci imaju potencijal da postignu golove i naprave iznenađenje. Međutim, moraće da pokažu više odbrane i discipline na terenu ako žele da se nadaju uspehu.

Očekuje se da će poslednje kolo grupne faze biti veoma uzbudljivo i neizvesno, sa borbom za svaki gol i bod. Navijači će biti uz ekipe i pružiti im podršku u borbi za plasman u narednu fazu takmičenja. Evropsko prvenstvo u fudbalu je jedno od najvećih sportskih događaja u Evropi i privlači pažnju miliona ljudi širom sveta. Sa jakim timovima poput Holandije, Francuske, Austrije i Poljske učesnicima, očekuje se da će fudbalski spektakl biti na vrhuncu u narednim utakmicama.

U zaključku, Evropsko prvenstvo u fudbalu donosi uzbuđenje, strast i neizvesnost na terenima širom Evrope. Svaka utakmica je prilika za igrače da pokažu svoj talenat i veštine, dok su navijači spremni da podrže svoje omiljene timove do kraja. Sa samo jednim kol