Francuska Japan OI Pariz fudbal

Japan je uspeo da obezbedi svoje mesto u četvrtfinalu na Olimpijskim igrama pobedivši Mali rezultatom 1:0. Golom Jamamota u 82. minutu, Japanci su uspeli da zadrže svoju prednost, iako je Mali imao priliku da izjednači rezultat iz penala u šestom minutu nadoknade vremena. Sa ovom pobedom, Japan je osigurao jedno od prvih dva mesta u Grupi D.

Sa druge strane, Francuska je bila uspešna u duelu protiv Gvineje, iako su morali da sačekaju do poslednjeg trenutka da postignu pobedonosni gol. Gvineja je pružala jak otpor, čak su postigli gol u nadoknadi prvog poluvremena, ali taj gol je bio poništen zbog ofsajda. Francuzi su uspeli da postignu gol preko Kilijana Sildilijea u 75. minutu, osiguravši tako svoje maksimalnih šest bodova u grupi. Čak i poraz od Nove Zelandije sa dva gola razlike bi ih odveo u četvrtfinale.

Na turniru se odigralo i drugo kolo u grupama A, B, C i D. U grupi A, SAD su pobedile Novi Zeland rezultatom 4:1, dok je Francuska pobedila Gvineju rezultatom 1:0. U grupi B, Argentina je bila bolja od Iraka sa 3:1, dok je Ukrajina savladala Maroko sa 2:1. U grupi C, Španija je pobedila Dominikansku Republiku sa 3:1, dok je Egipat uspeo da savlada Uzbekistan sa minimalnih 1:0. U grupi D, Paragvaj je savladao Izrael sa 4:2, dok je Japan uspeo da pobedi Mali sa 1:0.

Ovaj drugi krug takmičenja na Olimpijskim igrama je doneo mnogo uzbuđenja i preokreta, sa timovima koji se trude da obezbede svoje mesto u četvrtfinalu. Ostaje nam da vidimo kako će se dalje odvijati turnir i koji timovi će uspeti da se plasiraju među najbolje na takmičenju.