Frenk Kaminski pogađa trojke protiv Bajerna

U drugom poluvremenu, prednost Partizana se povećavala i iznosila je čak 17 poena razlike, a na kraju su crno-beli slavili sa 87:71.

Dvocifreni su bili Markus Pejdž (20 poena), četiri trojke je šutirao Kaminski, za 15 poena i osam skokova, a 14 poena i osam asistencija dodao je Markus Pejdž.

Markus Pejdž, Foto: A. Dimitrijević

Partizan je sada deveti na tabeli sa 11 pobeda i 15 poraza, dok je Bajern na šestom mestu sa skorom 17-13.

Košarkaši Partizana igraju meč protiv Bajern Minhena u 26. kolu Evrolige. Bajern je vodio do pred kraj prvog poluvremena, ali onda je na scenu stupio Frenk Kaminski.

Popularni „Tenk“ je eksplodirao u poslednjim minutima druge četvtine, šutirao je trojke 4/4 i najzaslužniji je što je Partizan uspeo da stigne do prednosti posle prvog dela meča. Na poluvremenu domaći vode 45:41, a najnovije vesti o KK Partizan možete naći OVDE.

Frenk Kaminski je američki univerzitetski košarkaš, superstar plejmejker i bek KK Partizan sa najboljim skorom Asistencija koje obavljaju individualne sposobnosti driblanja i prolaska protivničkih igrača. Kaminski je takođe izabran za prvu evropsku svadbu zajedno sa bivšim zvezdama NCAA: Gearyem Nealom (kićen i najbolji) iz Šarm el-Šejha, Missouri.

Pridružite se tisućama navijača Partizana koji danas na našoj Facebook stranici prate sve najnovije vesti, slike, kronologiju i odgovore na ova pitanja. Ukoliko želite da se pridružite, posetite ovu stranicu u bilo koje doba dok je trenerova asistencija i skokova na zahtevu dostupna odmah uz snimak linka OVDE.

Na poluvremenu su vodili sa 45-41, a u pet minuta do kraja treće četvrtine bilo je 61-53, a onda rekordi u trenutku saterani, skočeni i paganizovani.

Partizan je postigao 13 poena (jednako 4/4) trojkama Frenka Kaminskog a Markus Pejdž postigao 14 poena za samo jednu četvrtinu. Na kraju četvrtine, Franken je dodao 4, Dennis nosúmeros 3, a Ben rekord 6 poena.
Rokoooo…. Rekord je bio sedam poena u trećoj četvrtini.

Frenk Kaminski i Markus Pejdž, Foto: KK Partizan

Beogradski tim je dobio ovaj četvrti set sa 26-15 i tako povećao svoju prednost na 71-56. Bajern je poslednju partiju osvojio 15-16 i to je bilo dovoljno za konačan rezultat 87-71.

Sjajna partija Partizana i prva pobeda na turniru „Hub City“.

Partizan sada ima skor od 11 pobeda i 15 poraza i zauzima osmo mesto na tabeli Evrolige. Sa druge strane, Bajern Minhena trenutno se nalazi na sedmom mestu sa 17 pobeda i 13 poraza.

Partizan se trenutno nalazi u jako dobroj formi, a sigurno je da će biti ozbiljan kandidat za plasman u play-off fazu.

U svakom slučaju, klupu KK Partizan zauzeo je iznutrica kao jedan od najboljih vezista.

Da li su košarkaši Partizana zaslužili plasman u sledeću fazu takmičenja? Kako će se pojačati KK Partizan za sledeću sezonu? Društvene mreže su preplavljene raznim potezima i dešavanjima, a važno je upravo da odgovori na ovakva pitanja ne ostanu nedovoljno zabeleženi. S obzirom na protekle sezone i ogroman uspeh koji je KK Partizan imao, nije čudno što se mnogi veoma interesuju za sve propratne aktivnosti. Ukoliko imate dodatna pitanja, nemojte se ustručavati u kontaktiranju stranice u bilo koje doba dana, jer su i trenerove reakcije i snimci utakmica dostupni na zahtev.