Fudbal Engleska Premijer liga Arsenal Liverpul derbi

U derbiju 23. kola engleske Premier lige, fudbaleri Arsenala su savladali Liverpul rezultatom 3:1 (1:1). Ključni detalj na meču dogodio se u 67. minutu kada je nesporazum Virdžila van Dajka i Alisona iskoristio Gabrijel Martineli i postigao gol za pobedu „tobdžija“.

Silovito su krenuli izabranici Mikela Artete i ređali šansu za šansom. Najbolje prilike imao je Bukajo Saka. Nakon dve neiskorišćene, Englez je treću pretvorio u pogodak. Kai Haverc je šutirao direktno u Alisona, a na odbitak je naleteo Saka i smestio loptu u mrežu za 1:0 u 14. minutu. Do kraja poluvremena je bio konkretniji domaćin, ali nije uspeo da stigne do još jednog gola. Zato je usledila kazna u nadoknadi prvog dela igre. Došlo je do nesporazuma Vilijama Salibe i Davida Raje, što je iskoristio Luis Dijaz, a Gabriel je postigao autogol nakon što se lopta od njega odbila u praznu mrežu.

U drugom poluvremenu su obe ekipe probale da smire ritam igre, što im je i pošlo za rukom. Ipak, usledila je greška „redsa“ i nesporazum Alisona i van Dajka. Martineli je to iskoristio i doneo novo vođstvo „tobdžijama“ u 67. minutu. Tim Jirgena Klopa nije do kraja utakmice uspeo da stvori ozbiljniju priliku, a sve je postalo znatno teže za goste kada je Ibrahim Konate dobio drugi žuti karton u 88. minutu. Konačan rezultat je postavio Leandro Trosar u nadoknadi vremena.

Arsenal se ovim trijumfom u potpunosti vratio u trku za titulu. „Tobdžije“ su na drugom mestu sa 49 bolidova, dok je Liverpul i dalje prvi sa 51.

Nedeljni mečevi doneli su još nekoliko zanimljivih utakmica. Everton je izgubio u susretu protiv Totenhema rezultatom 1:2, dok je Brajton savladao Kristal Palas 4:1. Barnli i Fulam su odigrali nerešeno 2:2, dok su Njukasl i Luton završili meč 4:4. Šefild junajted poražen je od Aston Vile sa visokih 0:5. Bornmut i Notingham Forest su odigrali nerešeno 1:1, dok je Vulverhempton savladao Čelsi sa 2:4. Mančester junajted je pobedio Vest Hem rezultatom 3:0, a poslednji meč 23. kola donosi susret između Brentforda i Mančester Sitija.

Arsenal je ovom pobedom pokazao da je ozbiljan konkurent za titulu, a Liverpul će morati da se bori do kraja kako bi odbranio prvo mesto. Sledi pauza zbog reprezentativnih obaveza, a onda će se ekipama priključiti i igrači koji su bili na turniru Afričkog kupa nacija. U svakom slučaju, pred nama je uzbudljiv finiš sezone u Premijer ligi.