Fudbal FA kup Mančester junajted Koventri polufinale

Fudbaleri Mančester junajteda su se plasirali u finale FA kupa nakon što su savladali Koventri 7:5 (3:3) nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca. Finale će se odigrati protiv Mančester sitija koji je u subotu bio bolji od Čelsija.

Početak utakmice je bio u znaku „crvenih đavola“ koji su dominirali nad svojim protivnicima. Skot Mektominej je postigao gol u 28. minutu, dok je Hari Megvajer udvostručio vođstvo ekipe u nadoknadi prvog poluvremena.

Bruno Fernandeš je u 58. minutu postigao treći gol za Mančester junajted, ali ekipa Koventri nije odustajala. Elis Sims je smanjio zaostatak svoje ekipe u 71. minutu, a Kalum O’Her je izjednačio rezultat na 2:2 u 79. minutu.

Drama je nastavljena kada je Aron Van Bisak napravio penal za Koventri, a Hađi Rajt je bio precizan sa „bele tačke“ čime je meč otišao u produžetke. Nakon 120 minuta, pobednika nije bilo pa je finalista morao biti određen nakon izvođenja jedanaesteraca.

Golman Koventrija je odbranio prvi penal Kazemriu, dok je u trećoj seriji neprecizan bio Kalum O’Her. Ben Šif je takođe promašio penal, a Rasmus Hojlun je bio precizan i odveo Mančester junajted u finale gde će se sastati sa Mančester sitijem.

U subotu je Mančester siti pobedio Čelsi rezultatom 1:0, a jedini gol na meču postignut je u 84. minutu preko Silve. Tako će se Mančester junajted i Mančester siti sastati u finalu FA kupa 25. maja na stadionu „Vembli“.

FA kup je najstarije fudbalsko takmičenje u svetu, a polufinale je praćeno velikom pažnjom ljubitelja fudbala. Mančester junajted je uspeo da se plasira u finale nakon dramatične pobede nad ekipom Koventri, dok je Mančester siti bio uspešniji od Čelsija.

Finale između dva velika kluba iz Mančestera će sigurno privući pažnju širom sveta, a ljubitelje fudbala očekuje uzbudljiva borba za trofej FA kupa. Obe ekipe će dati sve od sebe kako bi osvojile prestižni trofej i bili nagrađeni za svoje trud i rad tokom sezone.

Mančester junajted je pokazao veliku borbenost i karakter u pobedi nad Koventrijem, dok je Mančester siti uspeo da savlada Čelsi i obezbedi svoje mesto u finalu. Očekuje se da će finale biti veoma zanimljivo i neizvesno, a ljubitelji fudbala će imati priliku da uživaju u kvalitetnoj igri i uzbuđenjima na terenu.

Fudbaleri oba kluba su spremni da pruže svoj maksimum i da se bore za pobedu, a navijači će biti u prilici da uživaju u vrhunskom fudbalu i da bodre svoje omiljene timove. Finale FA kupa će sigurno biti spektakularan događaj koji će obeležiti završetak fudbalske sezone i ostaviti neizbrisiv trag u istoriji ovog prestižnog takmičenja.

Svi ljubitelji fudbala sa nestrpljenjem iščekuju finale FA kupa između Mančester junajteda i Mančester sitija, gde će se sastati dva velika rivala iz istog grada. Očekuje se da će stadion „Vembli“ biti ispunjen do poslednjeg mesta, a atmosfera će biti neverovatna.

U finalu FA kupa se očekuje velika borba na terenu i nadmetanje za trofej, a navijači će imati priliku da uživaju u vrhunskom fudbalu i da pruže podršku svojim omiljenim timovima. Finale će sigurno obeležiti završetak sezone i ostaviti nezaboravne uspomene ljubiteljima fudbala širom sveta.