Fudbal je okrutan, ne znam gde je sudija našao osam minuta za produžetak

Kapiten fudbalske reprezentacije Hrvatske, Luka Modrić, izrazio je svoje razočaranje nakon remija protiv Italije rezultatom 1:1, uz gol postignut u poslednjim sekundama utakmice. Modrić je izjavio da je fudbal okrutan, te ne zna zašto je sudija Dani Makeli produžio utakmicu čak osam minuta.

„Ne znam šta da kažem. Fudbal je nekad okrutan i to se danas pokazalo. Što je, tu je. Nismo zaslužili ovaj gol. Ne znam gde je sudija našao osam minuta da produži. Ako moraš da padneš, neka padneš ovako kako smo mi danas“, rekao je Modrić, strelac gola za Hrvatsku u 55. minutu, za Hrvatsku radio televiziju.

Italija je uspela da izjednači golom Matije Zakanjija u poslednjim sekundama utakmice, čime su sada šanse Hrvatske za prolazak u osminu finala veoma male. Da bi Hrvatska prošla među 16 najboljih ekipa u Evropi kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane selekcije, potrebno je da Engleska pobedi Sloveniju sa najmanje tri gola razlike, da Danska savlada Srbiju, Portugal Gruziju, a Turska Češku.

Nakon ovog remija, navijači i igrači hrvatske reprezentacije su razočarani, ali i optimistični u pogledu šansi za eventualni plasman dalje na takmičenju. Pored igrača, i selektor reprezentacije, zajedno sa stručnim štabom, radi na analiziranju utakmice i pripremi za naredne mečeve.

Uz podršku navijača i veru u svoje kvalitete, ekipa se nada pozitivnom ishodu narednih utakmica, koje će biti od velikog značaja za plasman na Evropskom prvenstvu. Utakmica protiv Italije je pokazala da fudbal može biti nepredvidiv, ali i da svaka ekipa ima šanse za pobedu, bez obzira na okolnosti.

Hrvatska reprezentacija se neće predati i nastaviće da se bori za plasman u narednu fazu takmičenja, sa nadom da će njihova upornost i borbenost u narednim mečevima doneti željeni rezultat. Naredni susreti će biti ključni za dalji tok takmičenja, te igrači i stručni štab moraju biti maksimalno spremni i fokusirani na ostvarivanje cilja.

Remi protiv Italije možda je razočarao, ali je u isto vreme podstakao tim da radi još napornije i da se bori do poslednjeg trenutka. Nadamo se da će hrabrost, motivacija i zajedništvo biti ključni faktori u ostvarivanju uspeha na Evropskom prvenstvu, te da će hrvatski fudbaleri pokazati svoju vrhunsku igru i dostojanstveno predstaviti svoju zemlju na velikoj evropskoj sceni.