Fudbal Liga šampiona Pari Sen Žermen Barselona

Spektakl na Parku Prinčeva! Uzbudljivi susret između Pariza Saint-Germaina i Barcelone nikada nije razočarao u prošlosti, a tako nije bilo ni u ovogodišnjem četvrtfinalu Lige šampiona. Katalonci su slavili rezultatom 3:2 na stadionu u glavnom gradu Francuske i tako će sačekati revanš na stadionu Camp Nou.

Gosti su bolje krenuli u meč, ali su morali čekati do 21. minute da Robert Lewandowski izvede prvi udarac glavom posle kornera. Međutim, loptu je sa gol-linije izbacio Nuno Mendes. Rafinha je takođe pokušao u prvom poluvremenu, ali je Gianluigi Donnarumma odbranio njegov udarac. Ipak, italijanski golman bio je nemoćan u 37. minuti kada je upravo Rafinha ponovo zatresao mrežu za vodstvo katalonskog kluba na poluvremenu.

Drugo poluvreme donelo je potpuno drugačiju sliku. Parizani su fantastično odigrali u nastavku susreta. Prvo je Ousmane Dembele poslao neobranjiv udarac iza Mark-Andre ter Stegena, a samo 120 sekundi kasnije je Vinicius ponovo matirao nemačkog golmana za potpuni preokret francuskog kluba.

Činilo se da je Barcelona nokautirana posle brza dva gola koje su primile, ali se Španci nisu predali tako lako. Odgovorili su udarac, a Rafinha je ponovo bio u centru pažnje. Brazilac je u 67. minuti, posle asistencije Pedrija, drugi put savladao Donnarummu.

Međutim, golovi nisu stali na tome. PSG je nastavio sa napadima, ali nije uspeo da iskoristi dve odlične šanse, dok je Dembele pogodio prečku. Barcelona je delovala bezopasno u tom periodu, ali je uspela da dođe do gola iz kornera. Strelac je ovog puta bio Andreas Christensen i Katalonci su ponovo poveli.

U drugim četvrtfinalnim mečevima, Real Madrid i Manchester City odigrali su neizvesan susret sa rezultatom 3:3, dok je Arsenal odigrao nerešeno protiv Bayerna 2:2. Revanš mečevi su zakazani za 17. april.

U sredu su Atletico Madrid i Borussia Dortmund odigrali meč u kojem je Atletico slavio sa 2:1. Revanš je zakazan za 16. april.

U polufinalu Lige šampiona, Arsenal/Bayern će igrati protiv Real Madrid/Manchester City, dok će Atletico Madrid/Borussia Dortmund igrati protiv PSG/Barcelona. Mečevi su zakazani za 30. april i 7. maj.

Finale Lige šampiona će se održati na stadionu Wembley u Londonu 1. juna u 21.00 časova.