Fudbal Superliga Srbija Crvena zvezda Čukarički

Fudbaleri Crvene zvezde su pobijedili Čukarički 3:0 u derbiju 22. kola Mozzart Bet Superlige Srbije. Crveno-beli su sada jedan bod iza prvoplasiranog Partizana.

Uzbudljiva utakmica na stadionu „Rajko Mitić“ započela je sudarom glava Uroša Spajića i Nemanje Tošića, što je rezultiralo dosuđenjem jedanaesterca za domaćina. Gelor Kanga je bio precizan s bijele točke u devetom minutu.

Crvena zvezda nastavila je s napadima, a Šerif Endija je postigao gol iz teške pozicije nakon odlične lopte Hwanga In-Boma u 36. minutu.

Čukarički je u drugom poluvremenu zaigrao otvorenije, što im je donijelo nekoliko prilika za gol. Međutim, Omri Glazer je uspio sačuvati mrežu i obraniti udarce Ivana Miladinovića i Sambu Sisoka.

Endija je ponovno bio u središtu pažnje u 74. minutu, kada je nad njim Ognjen Vranješ napravio prekršaj i skrivio novi jedanaesterac. Kanga je ovaj put prepustio izvođenje penala Osmanu Bukariju, koji je uspio postići gol.

Crveno-beli su sada na drugom mjestu sa 55 bodova, samo jedan manje od vodećeg Partizana, dok je Čukarički četvrti sa 35 bodova.

U ostalim utakmicama 22. kola, Radnički Niš je pobijedio IMT 3:0, Partizan je pobijedio Radnika 2:1, dok je TSC igrao protiv Železničara u kasnijem terminu.

Nedeljni raspored utakmica uključuje mečeve Javora i Radničkog 1923, Napretka i Novog Pazara, te Vojvodine i Spartak Subotice, dok će ponedjeljak donijeti okršaj između Mladosti i Voždovca.