Fudbal Superliga Srbije Crvena zvezda Radnički 1923

Fudbaleri Crvene zvezde su ostvarili važnu pobedu nad ekipom Radničkog 1923 rezultatom 3:2 u petom kolu plej-ofa Superlige Srbije. Utakmica je bila prilično dinamična, sa pet golova postignutih u prvom poluvremenu.

Crveno-beli su od samog početka diktirali ritam igre i vršili pritisak na poslednju liniju ekipe iz Kragujevca. Prvi gol na utakmici postigao je Šerif Endiaj u 19. minutu, a nakon toga je usledila prava goleada sa još četiri gola do kraja prvog dela igre.

Radnički je uspeo da uzvrati udarac preko Vasilija Đurića u 24. minutu, ali je Endiaj ponovo zatresao mrežu gostiju. Dodatno su prednost povećali In Beom Hvang u 35. minutu, ali je Radnički uspeo da smanji na 3:2 preko Vajdija Salija pred odlazak na poluvreme.

U drugom delu igre, Crvena zvezda je imala blagu inicijativu, ali nije bilo većih prilika za gol. Trener Vladan Milojević je uspeo da smiri ritam igre svoje ekipe i tako sačuva prednost i osvoji tri boda.

Pobedom protiv Radničkog 1923, Crvena zvezda je ostala na prvom mestu tabele sa 90 bodova, dok se Radnički nalazi na četvrtoj poziciji sa 59 bodova.

U ostalim utakmicama petog kola plej-ofa Superlige Srbije, TSC je pobedio Čukarički rezultatom 2:0, Partizan je savladao Mladost 3:0, dok je Vojvodina igrala protiv Napretka u večernjem terminu.

Ova pobeda je veoma važna za Crvenu zvezdu u borbi za titulu šampiona Superlige Srbije. Ekipa nastavlja sa dobrim rezultatima i pruža odlične partije na terenu, što ih izdvaja kao jednog od najozbiljnijih kandidata za osvajanje titule.

Naredne utakmice će biti presudne za konačan ishod prvenstva, a Crvena zvezda će sigurno dati sve od sebe da zadrži lidersku poziciju i osvoji titulu šampiona. Navijači sa nestrpljenjem očekuju naredne utakmice i veruju u trijumfalnu završnicu sezone za svoj omiljeni klub.