Fudbaleri Engleske eliminisali Slovačku posle produžetaka za četvrtfinale EP

Engleski fudbaleri su se plasirali u četvrtfinale Evropskog prvenstva nakon što su pobedili Slovačku rezultatom 2:1. Utakmica je bila veoma uzbudljiva, a gol Džuda Belingema u poslednjem minutu produžetaka doneo je Engleskoj pobedu.

Slovačka je povela u 25. minutu nakon kontranapada, kada je David Strelec asistirao Ivanu Šrancu za treći gol na prvenstvu. To se ispostavilo kao presudan gol za Slovačku, ali Englezi nisu odustali.

Englezi su se trgli posle lošeg prvog poluvremena i zaigrali mnogo bolje u drugom delu igre, ali nisu uspeli da postignu gol do produžetaka. Gol Fila Fodena u 51. minutu je poništen nakon intervencije VAR sobe zbog ofsajda.

Ovo je veliki uspeh za Englesku, koja je takođe bila u finalu Svetskog prvenstva 2018. godine. Njihov nastup na Evropskom prvenstvu pokazuje da su spremni da se bore za titulu šampiona.

Treba napomenuti da je kompletan sadržaj vesti dostupan korisnicima Tanjugovih servisa. Ovo je samo kratak pregled događaja sa utakmice između Engleske i Slovačke na Evropskom prvenstvu. Očekujemo još uzbuđenja i golova u narednim utakmicama, a Engleska ima šansu da ide dalje i osvoji trofej.